Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40F6500 - Obraz idzie zbyt szybko w porównaniu z dzwiękiem.

04 Paź 2013 20:05 2658 5
  • Poziom 9  
    Witam, stałem się posiadaczem telewizora Samsung UE40F650. Jak na razie nie mam jeszcze podłączonej kablówki, gdyż nie podciągnąłem kabla, więc filmy oglądam z pamięci przenośnej. Zauważyłem pewien dość denerwujący problem ... A mianowicie obraz idzie zbyt szybko w porównaniu z dźwiękiem. Objawia się to w ten sposób, że np. w filmie widzę, że ktoś krzyczy albo coś mówi, natomiast dźwięk tych okrzyków/rozmów można usłyszeć dopiero po 1-2 sekundach ... Czasami zdaje mi się, że obraz porusza się w nie naturalnie szybkim tempie. Wie ktoś co zrobić z tym problemem ? Dodam od razu, że film jest dobry, gdyż sprawdzałem go na PC i wszystko było ok. Proszę o pomoc, oraz o opisywanie podobnych sytuacji, jeśli ktoś tak owe spotkał.
  • Poziom 9  
    Ponawiam pytanie
  • Poziom 35  
    Widocznie telewizor nie całkiem poprawnie radzi sobie z tym konkretnym formatem pliku.
    Sprawdź kilka różnych formatów i uzyskasz właściwy.
    Ewentualnie aktualizacja oprogramowania telewizora, jeśli takowa jest dostępna, jednak związana z ryzykiem uszkodzenia sprzętu.
  • Poziom 33  
    Z czego puszczasz filmy ? Albo procek w TV albo źródło za wolne i nie radzi sobie z filmem. Spróbuj dla testu zmienić pendrive.
  • Poziom 9  
    Jeśli chodzi o film, jest to film w jakości HD - 720p. Format filmu .avi, czyli standardowy. Jako urządzenie przenośne użyłem pendrive z parametrami USB3 25mb/s zapisu i 100mb/s odczytu. Tak więc spokojnie powinien sobie poradzić. Sam telewizor posiada bardzo dobry procesor, więc nie powinno być najmniejszego problemu, żeby taki film uciągnąć ...
  • Poziom 1  
    mam ten sam problem!! tylko w modelu UE40F6400, telewizor poszedł do serwisu, w serwisie samsunga powiedzieli mi ze takie rzeczy nie powinny się dziać w takich telewizorach! działo się to na wszystkich filmach czy serialach z pendriva (testowane 3 rożne pendrivy oraz dysk przenośny) avi czytał ok, a w mkv dźwięk się rozjeżdżał z obrazem. Wcześniej był starszy tv i nie miał żadnych problemów z plikami mkv, ten ponoć o wiele lepszy i ma problem!