Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323 bj '01 - szarpanie silnikiem

04 Paź 2013 20:30 3501 16
  • Poziom 9  
    Witajcie ponownie mam Mazdę 323 benzyna 2.0 z gazem podczas ruszania delikatnie szarpie silnikiem wymieniłem jeden kabel od świec bo miał przebicie i świece zapłonowe trochę lepiej ale nadal jest problem , co myślicie na ten temat? , gdzie może tkwić problem? , może powinienem wymienić wszystkie kable ??.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 9  
    Cewki jeszcze nie wymieniałem mam nadzieje ze to nie to bo to spory wydatek , a jest możliwość znalezienia przyczyny poprzez podłączenie pod komputer??
  • Poziom 38  
    Czy na benzynie szarpie mniej/nie szarpie? Kable przynajmniej przemierz omomierzem, powinny mieć po kilka kiloomów. Wieczorem możesz delikatnie spryskać układ zapłonowy wodąz jakiegoś rozpylacza np. po płynie do mycia szyb czy nie przebijają.
  • Poziom 9  
    czyli podjechać najlepiej do elektryka i powinien odszukać przyczynę???

Dodano po 1 [minuty]:

na benzynie mniej szarpie i nie ma takiego problemu przy ruszaniu jak na gazie
  • Poziom 9  
    Witajcie możecie mi pomóc odszukać sondę lambda do mojego modelu auta MAZDA 323 BJ 2001 rok benzyna ?
  • Poziom 24  
    Którą:-P
  • Poziom 9  
    zaświecił się mi dzisiaj znowu check engine najpierw świecił się cały czas a potem migał komputer pokazał że to może być koniec sondy ale sam nie niem mam instalacje stargas kiedyś miałem ten sam problem pojechałem do serwisu we Wrocławiu było niby za mało jakiegoś ciśnienia ustawił przez jakiś czas nic nie było a byłem jakieś dwa miesiące temu aż do teraz .
  • Poziom 18  
    z wymianom sondy się wstrzymaj może to tylko przez lpg wyskoczył błąd sondy, posłuchaj kolegi ladamaniac spryskaj przewody mgiełką wody i napisz jak auto zareaguje
  • Poziom 38  
    Błąd sondy nie zawsze oznacza jej koniec. Może powstać od od bardzo wielu rzeczy. Oprócz odczytu błędów pasowałoby zobaczyć jej pracę na gazie i na benzynie, rzucić okiem na adaptacje krótko i długoterminową. Sam piszesz, że miałeś bład sondy i była to wina instalacji gazowej. Ten Stargas to instalacja mieszalnikowa czy wtrysk?
  • Poziom 9  
    ten check engine wyskoczył mi podczas jazdy na benzynie a te przewody w jakim celu spryskać??? mowa o przewodach od świec tak? bo jeden jest nowy wymieniłem bo miał przebicie dzisiaj jadę po drugi a czy cewke też można jakos sprawdzić wy nie padła przypadkiem od przebicia na kablu???
  • Poziom 9  
    Ech witajcie wymieniłem kable wymieniłem świece wymieniłem cewkę lekko się poprawiło ale nadal szarpanie pozostało w szczególnie na gazie byłem dzisiaj u gazownika wymienił filtry był śmietnik w nich najciekawsze co mi pokazał to to że sonda lambda ta pierwsza chyba od katalizatora prawie stoi i ona odczytuje ubogą mieszankę , jest możliwe że to od tego szarie silnikiem ??? proszę pomóżcie bo już tyle wydałem że żona mnie chyba z domu wyprowadzi .
  • Poziom 9  
    czy mógłby ktoś pomóc mi?? bo nie wiem już co mam robić
  • Poziom 43  
    Na benzynie też sonda stoi? Jak skład spalin? Na pb i lpg.
  • Poziom 9  
    na benzynie mniej a na gazie bardziej wczoraj wymienili mi sondę dzisiaj jadę po auto mam nadzieje ze problem znikł.