Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kabel jack > jack. Podłączenie wieży do komputera.

16 Mar 2005 14:10 10269 11
  • Level 10  
    czy jest możliwość podlaczenia wiezy do komputera przy pomocy kabla mini jack>mini jack we wiezy wejscie tam gdzie suchawki a w komputeze tam gdzie glosniki, I czy bedzie grało....

czekam na komentarze i prosze o pomoc bo nie chce tracic kasy

dzieki pozdrawiam
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się

• Level 19  
    Raczej się nie uda. Gniazdo w wieży jest wyjściem słuchawkowym więc za żadne skarby nie wprowadzisz sygnału do przedwzmacniacza. Szukaj z tyłu obudowy gniazd tzw. czinczy z napisem LINE-IN.
  • Helpful post
    Level 14  
    bani wrote:
    ...we wiezy wejscie tam gdzie suchawki a w komputeze tam gdzie glosniki, I czy bedzie grało....

Nie będzie grało, bo oba gniazda są wyściami, ale:

1. Możesz podłączyć wyjście z wieży (słuchawki) z line in w komputerze (obok wyjścia na głośniki) przy użyciu kabelka jack <-> jack. Umożliwi Ci to słuchanie (nagrywanie) na kompie tego co na wieży.
    2. Możesz połączyć wyjście z komputera (tam gdzie głośniki podłączasz) do wejścia wieży (oznaczone różnie: line in; phono; aux) przy użyciu kabelka jack <-> chinch (a właście 2 x chinch /lewy i prawy głośnik/).
    3. Punkt (1) nie wyklucza p. (2) więc możesz zrobić jedno i drugie, będzie tochyba efekt o jaki Ci chodziło.
  • Level 10  
    niestety nie mam innych wejsc we wiezy sa tylko jack od sluchawek i od mikrofonu. Czy jest mozliwosc jakos przez te wejscia zrobic aby gralo??
    Chodzi mi o to abyz kopmutera gralo we wiezy poniewaz mam denne glosniki w kompie a we wiezy mam wypass??
  • Level 14  
    Spróbój podłączyć do wejścia mic w wiezy wyście z głośników od kompa. U mnie działa (sprawdzone 2 minuty temu), tylko jest mały problem, a mnianowicie trochę trzeszczy (może to wina mojego kabla, a może nie).
  • Level 10  
    dzieki ale niestety nie dziala pozyczylem kabel od znajomego podlaczylem do mic we wiezy- a w komputerze odczepilem glosniki i podlaczylem kabel i nie dziala nic nie slychac podglaszalem i sciszalem ale bez skutku....
    jak macie jeszcze jakies propozycje to piszcie :)

pozdrawiam
  • Level 14  
    U mnie działa na 100%, próbowałam na dosyć starym sprzęcie sony fh-b55cd. Przełączałem radio/cd/magnetofon/Phono cały czas słychć tylko jak juz wspomniałam wcześniej troche trzeszczy i jest to chyba tylko mono

pozdrawiam
    Gosia2k
  • Level 11  
    Na mikrofonowym coś powinno być słychć. Ale mozna też sprobować podłączyć się gdzieś w środku np do potencjometru głośnosci?!

A przy okazji może ktoś wie jak poprawnie podłączyć sygnał mono (rozdzielić) na wejścia stereo??
  • Level 18  
    W tą stronę można po prostu podłączyć równolegle - wejściom zrównoleglanie nie szkodzi. Co innego, gdybyś chciał zsumować dwa kanały stereo do mono - wtedy przez rezystory.
  • Level 18  
    Generalnie podłączenie wyjścia głośnikowego do wejścia mikrofonowego jest złym pomysłem! Po pierwsze wejścia mikrofonowe w wieżach mają dosyć małą impedancje jeżeli są przystosowane do mikrofonów dynamicznych. Mogą występować też wejścia przystosowane do mikrofonów pojemnościowych- mają one z kolei bardzo dużą impedancje, i jeszcze występuje na nich napięcie stałe, potrzebne do polaryzacji membrany mikrofonu- podłączenie tam wyjścia mocy z karty dźwiękowej to praktycznie zwarcie! poza tym uzyskany w ten sposób sygnał bardzo łatwo przesterować, i zawsze będzie miał ogromne zniekształcenia.
    Zresztą podłączenie do komputera do wieży która nawet ma line-in nie jest problemem trywialnym. Pół biedy gdyby korzystać z line-out na karcie muzycznej, ale te wyjście mają tylko te lepsze dźwiękówki. Natomiast wyjścia głośnikowe przy maksymalnej głośności przeważnie generują sygnał grubo powyżej 1,5V za duży jak na line out. ja na swojej zintegrowanej c-media na max mam 2,67V, dlatego głośność na komputerze mam nastawioną na 65%.

Ja bym widział 2 sensowne rozwiązania- albo zakupić kasetę do magnetofonu za pomocą której można podłączać dowolne inne źródło dźwięku, albo na zewnątrz wierzy wyprowadzić dodatkowe kabelki podpięte do przełącznika wyboru urządzeń.
  • Level 10  
    polakk wrote:

Ja bym widział 2 sensowne rozwiązania- albo zakupić kasetę do magnetofonu za pomocą której można podłączać dowolne inne źródło dźwięku, albo na zewnątrz wierzy wyprowadzić dodatkowe kabelki podpięte do przełącznika wyboru urządzeń.

co do tego drugiego rozwiazania to jakie kabelki mialbym podlaczyc i do jakiego przelacznika wyboru urzadzen??

dzieki
  • Level 27  
    jesli chodzi o wejście mikrofonowe to spróbuj załączyć kasete na nagrywanie to powinno być słychać, ale jak wyzej napisane to przesteruje ci sygnal. a co do kabelków to musisz je wyprowadzić z przedwzmacniacza w wieży ale do tego to jest schemat potrzebny
    nara