Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odwołania MS Excel. Odwołanie do komórki w innym arkuszu.

donka 16 Mar 2005 14:18 3331 5
  • #1 16 Mar 2005 14:18
    donka
    Poziom 15  

jak zrobic odwołanie do komórki z tekstem w innym arkuszu ?

mam arkusz2 i w nim liste nazwisk i che aby w arkuszu arkusz1 pojawialy mi sie nazwiska gdy bede je dopisywal do arkuszu2
    ( takis cos ala =arkusz2!a1) niestey mi nie dziala bo gdy w a1 nie mam nnazwiska wpisanego wtedy mi w arkuszu1 daje 0 a niepowinno być nic wpisane?

0 5
  • #2 16 Mar 2005 14:37
    WitMix
    Poziom 10  

Siemka
    W komórkach w których pojawia Ci się zero zrób formatowanie warunkowe: jeśli komórka równa się zero to kolor tekstu jest biały.
    Mam nadzieję że to Ci pomoże.
    Narka

0
  • #3 16 Mar 2005 14:54
    donka
    Poziom 15  

jak to zrobić ?

bo już mam formułę która właśnie "kopiję tę wartość"
    co mam do niej dopisąć aby kolor zmienił się na biały gdy jest 0 ?

0
  • #4 16 Mar 2005 15:04
    kaputo
    Poziom 20  

A spróbuj coś takiego:

=JEŻELI(Arkusz2!A1="";"";Arkusz2!A1)

format komórek w Arkuszu2 zmień na tekstowy.

0
  • Pomocny post
    #5 16 Mar 2005 21:39
    paweliw
    Spec od komputerów

Podobnie jak napisałem Ci w temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic265493.html lepiej użyć funkcji Czy.pusta(A1).
    U Ciebie funkcja ta miałaby postać =JEŻELI(CZY.PUSTA(Arkusz2!A1);"Brak nazwiska"; Arkusz2!A1).
    Radziłbym poczytać trochę pomoc Excela, szczególnie opisy funkcji (np. logicznych, informacyjnych, tekstowych) itp. Jest tam wiele przykładów z których można się dużo nauczyć.

0
  • #6 17 Mar 2005 10:34
    WitMix
    Poziom 10  

Odn. wyjaśnienia jak to zrobić
    Po zaznaczeniu komórki z zerem - na pasku z menu kliknij "format", nastepnie "formatowanie warunkowe", po pojawieniu sie okna dialogowego ustaw "wartość komórki jest", "równa"' "0". Nastepnie kliknij "formatuj" i tam ustaw kolor trzcionki na biały.
    Myślę jednak że rozwiazanie które przedstawił "paweliw" jest lepsze, może tylko zamiast ;"Brak nazwiska"; wstaw ;""; będziesz miał wtedy puste pole. Formuła będzie wygladać następująco:
    =JEŻELI(CZY.PUSTA(Arkusz2!A1);""; Arkusz2!A1)

0
  Szukaj w 5mln produktów