Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Amilo Li1720 - Zamrożony kursor

04 Paź 2013 22:10 2478 13
  • Poziom 7  
    Witam,
    Kursor w moim laptopie ani drgnie - nie działa touchpad, klawiatura, myszka.
    Chciałem uruchomić cd drivers&utilities, ale nie wiem czy po tym nie utracę Moich dokumentów.
    System to windows xp.

pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Uruchom w trybie awaryjnym, przy starcie wcisnij F8 wybierz tryb awaryjny jak zadziała zrób przywracanie systemu.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Sprawdź jak wygląda sytuacja na bootowalnym systemie, przykładowo Linux LiveCD.
  • Poziom 7  
    Witam,
    Niestety, żaden z trybów awaryjnych nie chce się uruchomić.
    Jeśli chodzi o podpowiedź RADU23, to nie na moje umiejętności.
    Jak to przywrócić do działania nie tracąc moich plików ?

pozdrawiam
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Nie uruchamia się tryb awaryjny - sprecyzuj.
    Niestety aby do czegoś dojść musisz posiadać pewne umiejętności. Kolega RADU dobrze zasugerował system LIVE CD np Knoppix czy inny. Po prostu pobiera się obraz dysku takiego z internetu, wypala na CD i ustawia bootowanie na Cd jako pierwsze i tylko wkładasz dysk. Po załadowaniu systemu niewiele się praktycznie różni od systemu XP ;) Masz do dyspozycji dużo narzędzi graficzny interfejs jak w Windowsie i dostęp do swoich danych. Sprawdzisz też czy tam działa touchpad itd. Można będzie nawet stamtąd ręcznie przywrócić wcześniejszą kopię rejestru i ocalić windows, jeśli to problem softwareowy.
  • Spec od komputerów
    Jaras911 napisał:

Jeśli chodzi o podpowiedź RADU23, to nie na moje umiejętności

Włożenie botowalnej CD/DVD z jakimś linuksem live i wystartowanie komputera z CD nie wymaga umiejętności.
    https://dl.dropboxusercontent.com/s/k3k0o1lyuj7w08c/pmagic-6.0.iso
    https://dl.dropboxusercontent.com/s/z3jxzr32qf34rjq/lubuntu-13.04-ratunkowy-32bit-wicd.iso
    Ten drugi jest po polsku.
    Wypal CD z iso i uruchom komputer z CD i będzie wszystko jasne.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Tryb awaryjny - zatwierdzam wybór, pojawia się ekran z przelatującymi wierszami z jakimiś komendami, po chwili na ułamek sekundy pojawia się niebieski ekran z białymi napisami i wraca czarny ekran zaczynający się informacją przepraszamy że system nie został uruchomiony ...

Wybrałem też jedno z poleceń poniżej trybów awaryjnych (nie pamiętam które) i tam pojawiła się możliwość wpisania komend, jednak nie wiedziałem którą wybrać i zrezygnowałem.

Wrócę jeszcze do mojego pytania o instalację drivers & utilities - czy skasuje moje pliki ?

Jak uda mi się nagrać płytę cd, o której pisaliście to spróbuję jutro zainstalować.

pozdrawiam
  • Moderator - Komputery Serwis
    Jaras911 napisał:
    po chwili na ułamek sekundy pojawia się niebieski ekran z białymi napisami

Zrób zdjęcie i wklej tutaj lub podaj kod BSOD'a.
    Jaras911 napisał:
    Wybrałem też jedno z poleceń poniżej trybów awaryjnych (nie pamiętam które) i tam pojawiła się możliwość wpisania komend, jednak nie wiedziałem którą wybrać i zrezygnowałem.

W takim razie wybierz Tryb awaryjny z wierszem polecenia po czym jak pokaże się okno komend
    Wpisz:
    C:\windows\system32\restore\rstrui.exe
    i zatwierdź enterem
    Powinno włączyć się przywracanie systemu. Wybierz punkt przywracania z czasu(po dacie),kiedy system działał poprawnie, lub poinformuj o trudnościach jakie napotkałeś przy wykonywaniu tego.
  • Poziom 7  
    Witam,
    Zdjęcia nie zrobię bo ekran znika momentalnie.
    W żadnym z trybów awaryjnych nie mogę go uruchomić.
    Tam gdzie mogłem wpisać komendy, to była konsola odzyskiwania systemu po wyborze naprawy istniejącej instalacji - uruchomiłem płytę z windowsem. Było pytanie do której instalacji systemu windows chcę się zalogować. Do wyboru mam 1:C:\WINDOWS, potem hasło administratora, hasła chyba nie mam więc naciskam enter i pojawia się C:\WINDOWS> i dalej nie wiem co wpisać.

pozdrawiam

Nagrałem płytę i uruchomiłem z niej Lubuntu - touchpad, klawiatura i myszka działają.
    Jak teraz uzdrowić Windowsa ?
  • Poziom 7  
    Witam,

Może jednak ktoś pomoże, pls.
    Czyli nic nie działa poza konsolą? Sprawdź co się dzieje gdy włączysz płytę z systemem LiveCD.
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    mati211p napisał:
    Sprawdź co się dzieje gdy włączysz płytę z systemem LiveCD.

Jaras911 napisał:
    Nagrałem płytę i uruchomiłem z niej Lubuntu - touchpad, klawiatura i myszka działają.
  • Poziom 7  
    Witam,
    Rozwiązałem problem kursora - zainstalowałem ponownie windowsa xp.
    Niestety, ale pojawił się teraz inny problem - nie mogę połączyć się z siecią wifi.
    Na liście sieci wifi, przy mojej mam komunikat 'sprawdzanie tożsamości', a na pasku 'system windows nie może odnaleźć certyfikatu do zalogowania użytkownika w sieci ...'. Po kablu mam połączenie i wifi w telefonie też działa.
    Nie mogę też połączyć się z witryną Windows Update.

pozdrawiam

Dodano po 3 [godziny] 44 [minuty]:

Problemy rozwiązane:
    1. Brak wifi - szyfrowanie w routerze WPA2, komputer z nowym windowsem tego nie obsługiwał i zmiana w routerze na WPA pomogła
    2. Windows Update - skorzystałem z tego: http://support.microsoft.com/kb/2497281

pozdrawiam i dziękuję za pomoc