Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharp Aquos LC-19LE320E - Nie działa po próbie aktualizacji

mvtkvm 05 Oct 2013 00:30 6654 11
    mvtkvm
    Level 2  
    Witam, mam niemały problem, otóż mój ojciec poinformował mnie żebym mu wgrał nowe oprogramowanie do wyżej wymienionego telewizora, wszedłem w google, ściągnąłem nowy soft i przeczytałem oto taką instrukcję:
    (dalej już proces instalacji). Więc sformatowałem pendrive`a, wrzuciłem pliczek, wyłączyłem telewizor i podłączyłem pena. Nadszedł czas na włączenie tv, pendrive mruga, niebieska dioda w tv również, nagle wszystko przestaje mrugać a na ekranie tv nie ma nic (tak jakby działa tylko podświetlenie) poczekaliśmy parę minut i zdecydowałem się wyjąc pena i włączyć ponownie tv lecz jak się okazało nie działa :/ nie można wejść w menu, oglądać tv nic a nic, działa tylko te podświetlenie... może ma ktoś jakieś porady? z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    renbajło
    Level 1  
    Quote:
    może ma ktoś jakieś porady?

Telewizor to nie komputer, co by trza co jakiś czas aktualizować. Za głupotę trza płacić - w nieautoryzowanym! serwisie rtv. :) Nie ma innej możliwości.
    mvtkvm
    Level 2  
    Głupota czy nie, telewizor się wyłączał co jakiś czas etc. i jego znajomy zajmujący się telewizorami/dekoderami podpowiedział mu żeby zaktualizował mu opgrogramowanie ;) a mógłbyś mi powiedzieć co się w ogólę stało? Postępowałem według instrukcji więc kompletnie nie mam pojęcia i ile mniej więcej może to kosztować?
    lisek
    Service technician RTV
    Poczytaj na sąsiednim forum : RTV uzytkowy > Aktualizacja Firmware jak
    "czasem" mozna wrócic do stanu sprzed katastrofy (dla Sharp) .
    To wbrew zastosowania "chińskiej płyty main" dobry LED"owski TV z tunerem cyfrowym

Quote:
    seria E320 z produkcji 2011
    LC-19LE320E - TN - M185XW01 V60B AUO zasilacz chiński AY036P-1HF08
    -LEd driver IC opisany jako: 900 (*16pin/ może SEM5025 )+ polowy
    LC-22LE320E - TN - M215HW01 V600 AUO
    LC-26LE320E - P-MVA -T260XW06 V1 AUO zasilacz od Ph 715g3965-p01-w20-003u
    LC-32LE320E - A-MVA - T315HW05 V1 AUO
    LC-37LE320E - A-MVA - T370HW04 V1 AUO
    LC-42LE320E - A-MVA - T420HW07 V1 AUO

(':?:')
    Podobnież w tej serii 19-22-26" wystarczało zastosowac "czystą > zapisana FF" eeprom 24c16 i w SM pobawić sie opcja Factory. Trzeba tylko mieć orginalny pilot.
    * to info. dla kol. elektronika
    lisek
    Service technician RTV
    To tak dla ciekawych Main 19-22"
    mvtkvm
    Level 2  
    Więc nie dam rady naprawić tego sam w domu?

EDIT

Już prawie wszystko jest jasne, ojciec wczoraj zamiast spisać model telewizora z naklejki podał mi pierwszą nazwę z instrukcji tudzież "19LE320E" a telewizor to "32LE320E". Więc wczoraj wrzuciłem na pendrive`a złe oprogramowanie ale nawet tak jak mówiłem nie doszło do instalacji więc (moim zdaniem) to oprogramowanie nie zostało zainstalowane. Próbowałem wrzucić właściwe na pendrive`a i wykonać proces instalacji ponownie ale efekt jest taki sam. Zostaje serwis prawda? Czy może w trybie serwisowym widnieje opcja factory reset?
    kovat
    Level 2  
    Quote:
    Zostaje serwis prawda?

Yes.
    mirex
    Level 43  
    Tak to bywa, jak bezmyślni biorą się za rzeczy, o których nie mają pojęcia. ;)
    Ryzyko do potęgi drugiej. ;)

Pobiera plik do 19", widzi przed sobą TV 32" .... i nie dziwi go to.
    A teraz zwala winę na ojca. :)

lisek wrote:
    "czasem" mozna wrócic do stanu sprzed katastrofy (dla Sharp)

Pytam o to samo, co imperpl - co ten TV, poza nazwą, ma wspólnego z Sharpem??
    lisek
    Service technician RTV
    Z Sharp"em poza pilotem , nazwą ma tylko to, że jest najniższym modelem serii 8
    LE820> LE810> LE320 (naj.ubogo wyposazony)

Reszta 32" to Ph. Link_ma taki Main Board + matryca T315HW05.
    Taki Main był w LC-32SH330E Link_na Main
    Link_LC-32SH330E

Quote:
    "czasem" mozna wrócic do stanu sprzed katastrofy (dla Sharp)

Może niejasno napisałem dla niewtajemniczonych.
    Miałem na myśli Sharp > ale ten Model!!! * LC-19LE320E

Bo o tym modelu ...pisano prawie do samego końca.
    Pózniej wyszło ,że to 32"
    mvtkvm
    Level 2  
    mirex wrote:

Pobiera plik do 19", widzi przed sobą TV 32" .... i nie dziwi go to.
    A teraz zwala winę na ojca. :)

Cóż, była to moja pierwsza styczność z aktualizacją jakiegokolwiek telewizora i niestety nie przyszło mi na myśl że cyferki w modelu mogą również zawierać cale ;) Ale bądź co bądź telewizor już działa, tak jak mówiłem wrzuciłem odpowiedni soft na pendrive`a i po 15 minutowym braku reakcji odpiąłem z sieci i podłączyłem - śmiga jak nowy ;) więc dziękuję wszystkim "specom" w tym temacie ale jakoś obyło się bez serwisu a ja zaoszczędziłem pieniążki i z tej powiedzmy "dramatycznej" sytuacji wyniosłem tylko i wyłącznie wiedzę na przyszłość. Temat można zamknąć, dziękuję wszystkim za pomoc.