Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch WTB86201PL - Obudowa suszarki mocno się nagrzewa

_zielony_ 05 Oct 2013 08:26 4038 1
Bosch
    _zielony_
    Level 8  
    Witam

Jestem świeżym użytkownikiem tytułowej suszarki kondensacyjnej Boscha. Urządzenie generalnie działa bez zarzutów, jedyne co mnie niepokoi to bardzo mocne nagrzewanie się jego obudowy podczas pracy. Najmocniej nagrzewają się jego boki, całe powierzchnie, które w momencie dotykania są wręcz gorące jak porządnie rozgrzany kaloryfer. To samo przód urządzenia, prócz drzwiczek, które mają dodatkową osłonę i pulpitu sterowania. Miałem świadomość, że suszarki kondensacyjne nagrzewają pomieszczenie, z tyłu z tego co widzę jest wyrzut ciepłego powietrza, ale żeby aż tak nagrzewała się im obudowa?

Dodam, że w tym modelu moża zmieniać ilość amperów pomiędzy 10 i 16. Fabrycznie było ustawione na 16 i na tej wielkości pracuje. Może to mieć znaczenie na fakt tak mocnego grzania się urządzenia?

W instrukcji ostrzegają wyłącznie o gorących drzwiczkach i bębnie po otwarciu urządzenia, gdy skończy pracę. O gorącej obudowie nie ma ani słowa.

Z góry dzięki za pomoc.
  • Bosch
    _zielony_
    Level 8  
    Ponieważ nie doczekałem się tu odpowiedzi, spróbowałem zasięgnąć opinii u źródła, czyli w BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

Wysłałem do nich @ i w odpowiedzi otrzymałem informację, że
    - wielkość ustawionego amperarzu (10A / 16A) nie ma znaczenia co do temperatury, jaką uzyskuje suszarka na obudowie,
    - obudowa suszarki przy długotrwałej pracy może osiągnąć temperaturę nawet do 50 stopni + ∆t (czyli temperatura otoczenia).

Osobiście nie mam suszarki zabudowanej (stoi odkryta w słupku, na pralce), ale ciekawy jestem jak wytrzymują ludziom meble przy zabudowie takich urządzeń. Pomimo pozostawiania wymaganej przestrzeni w zabudowie (około 1,5 cm dla ścianek bocznych) temperatura może im tam wzrosnąć nawet do 70 stopni ...