Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda SuperB 2,8v6 - Dziwne zachowanie przerywacza kierunkowskazów

Świr 05 Paź 2013 11:06 2445 4
  • #1 05 Paź 2013 11:06
    Świr
    Poziom 34  

Ostatnio dziwnie zaczął tykać przekaźnik od kierunkowskazów (ten przy włączniku świateł awaryjnych). Kiedy włączę kierunkowskaz, bądź awaryjne działa poprawnie, a po wyłączeniu tyka sobie jak chce. Dzieje się to losowo, nie ma reguły. Czasem jest wszystko ok, a czasem tyka jak szalony. Gdzie może być przyczyna? Czy może być to wina uszkodzonego "przełącznika" kierunkowskazów? Dodam, że fis nie informuje o uszkodzeniu żadnej żarówki a auto jest z 2002 roku i ma tempomat z włącznikiem umieszczonym na przełączniku kierunkowskazów. Dysponuje ktoś kawałkiem schematu jak jest ten przekaźnik połączony z przełącznikiem? Skąd on jest zasilany i w jaki sposób rozpoznaje załączenie kierunkowskazów?

0 4
  • #2 05 Paź 2013 11:33
    ladamaniac
    Poziom 37  

Przyczyny mogą być dwie, uszkodzony przerywacz, lub uszkodzony przełącznik przy kierownicy. W tym drugim przypadku można (jak ktoś lubi, ja lubię) rozebrać przełącznik i wyczyścić. Według mnie problem jest w opiłkach mosiężnych ze startych styków. Często taka naprawa pomaga.

0
  • #3 05 Paź 2013 11:36
    Świr
    Poziom 34  

Zacznę od przerywacza (choć ten przełącznik wydaje mi się bardziej prawdopodobną przyczyną). Możesz mi podpowiedzieć jak bezstratnie wyjąć kratkę nawiewu z przełącznikiem od awaryjnych?

0
  • #4 05 Paź 2013 11:50
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zacznij od przełącznika. Wyczyść ze starego smaru zmieszanego z pyłem metalowym.

0
  • #5 05 Paź 2013 11:52
    Świr
    Poziom 34  

Ok. Dzięki za sugestie. Dam znać o rezultatach.

0