Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe nie działa podczas oglądania telewizji

xKorexPL 05 Paź 2013 12:32 3732 12
  • #1 05 Paź 2013 12:32
    xKorexPL
    Poziom 6  

Witam mam taki problem posiadam kino domowe Panasonic SC-HX55 Ale mam z nim problem, mój telewizor to Samsung Smart TV UE46ES8000 i teraz tak podłączyłem wszystkie przewody kable HDMI i ten Euro z przejsciówką do takiego cienkiego wejścia, gdy włączam coś z płyty to chodzi dobrze wszystko działa ale gdy włączam na TV i zmieniam tryb na AV lub obojętnie jakiś inny to te głośniki szumią nie wiem co się dzieje kiedyś podłączałem też miałem problemy ale to byłstary telewizor taki zwykły LCD teraz ten jest trochę nowszy i nie wiem czy to od telewizora czy od czegoś innego proszę o pomoc

0 12
  • #2 05 Paź 2013 12:59
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Co z czym i jak połączono?
    Dokładny opis lub foto.
    Wybacz, ale określenie "do takiego cienkiego wejścia" na forum technicznym strasznie razi w oczy.

0
  • #3 05 Paź 2013 14:52
    xKorexPL
    Poziom 6  

To tak Kabel Euro podłączony jest do przejściówki w takie wyjście jak na obrazku i ten kabelek podłączam do TV Kino domowe nie działa podczas oglądania telewizji

0
  • #4 06 Paź 2013 07:39
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóż, ta kwestia była omawiana wielokrotnie na forum. W dobie telewizji cyfrowej producenci nie przewidują wyprowadzenia wersji analogowej dźwięku cyfrowego na złącze Euro (Scart). To, co kiedyś działało przy telewizji analogowej, niekoniecznie będzie działało przy telewizji cyfrowej. Z tego co wyczytałem w danych tego kina, nie ma ono wejścia optycznego, również nie widzę żadnych informacji o Audio Return Chanel po HDMI.

Także masz dwie możliwości:

1 - elegancka - adapter Optical IN -> 2 x RCA Audio Out. Kablem optycznym Toslink łączysz Optical Audio Out (TV) do wejścia adaptera Optical IN. Z wyjść CINCH adaptera parą przewodów CINCH łączysz się z wejściem AUX wieży. Po ustawieniu tego wejścia w kinie dźwięk z TV powinien był być słyszalny. W menu TV konieczne będzie ustawienie w menu Audio na głośniki zewnętrzne.

2 - mało elegancka - kabel minijack stereo -> 2x CINCH. Wtyk minijack podłączasz do gniazda słuchawkowego w telewizorze. Wtyczki CINCH j/w. Tu uwaga - poziom ustawienia głośności w tv będzie miał wpływ na poziom dźwięku w wieży.

W obydwu przypadkach dźwięk z TV będzie tylko stereo.

0
  • #5 06 Paź 2013 10:13
    xKorexPL
    Poziom 6  

Aha Dobrze dziękuje za informacje rozumiem że to jedyny sposób wyjścia ?. W starym telewizorze też LCD działało bez problemu tutaj niestety szumi jeżeli jest jakaś opcja to proszę napisać

0
  • #6 06 Paź 2013 11:44
    Polon_us
    Poziom 40  

W zasadzie, wszystko co miałem do napisania, napisałem powyżej.

Teoretycznie, jest jeszcze jedna możliwość. Wymienić kino domowe na takie, które ma cyfrowe, optyczne wejście Audio. To byłoby najlepsze rozwiązanie.

0
  • #7 06 Paź 2013 11:47
    mihal2002
    Poziom 43  

xKorexPL napisał:
    W starym telewizorze też LCD działało bez problemu tutaj niestety szumi jeżeli jest jakaś opcja to proszę napisać

Co działało? Dostałeś dokładny opis co potrzebne i co uzyskasz. Więc co jeszcze?

0
  • #8 06 Paź 2013 18:14
    xKorexPL
    Poziom 6  

mihal2002 napisał:
    xKorexPL napisał:
    W starym telewizorze też LCD działało bez problemu tutaj niestety szumi jeżeli jest jakaś opcja to proszę napisać

Co działało? Dostałeś dokładny opis co potrzebne i co uzyskasz. Więc co jeszcze?
    Na starym telewizorze normalnie dzwięk był tutaj niestety na nowym już szumi będę musiał ten kabel kupić

0
  • #9 10 Paź 2013 19:58
    xKorexPL
    Poziom 6  

Dziękuje za odpowiedzi wszystko działa tylko troche irytujące jest włączanie i wyłączanie tego kabla z gniazda sluchawkowego w telewizorze wiecie może jak podłączyć i zostawić żeby po wyłączeniu kina dzwiek z tv działał normalnie ? :)

0
  • #10 11 Paź 2013 02:51
    Polon_us
    Poziom 40  

Nie ma takiej mozliwości. Co więcej, im częściej będziesz podłączał ten kabel, tym większa jest możliwość, że uszkodzisz to gniazdo. W praktyce objawi się to tym, że nie będziesz miał głosu w głośnikach telewizora. A wymiana tego gniazda nie jest rzeczą prostą.

Już lepiej byłoby pozostawienie tego połączenia na stałe i oglądanie telewizji zawsze z włączonym kinem domowym.

Na twoim miejscu rozważyłbym całkiem serio opcję, którą opisałem w wpisie #4 - ta elegancka z adapterem cyfrowo-analogowym.

0
  • #11 11 Paź 2013 08:05
    xKorexPL
    Poziom 6  

Polon_us napisał:
    Nie ma takiej mozliwości. Co więcej, im częściej będziesz podłączał ten kabel, tym większa jest możliwość, że uszkodzisz to gniazdo. W praktyce objawi się to tym, że nie będziesz miał głosu w głośnikach telewizora. A wymiana tego gniazda nie jest rzeczą prostą.

Już lepiej byłoby pozostawienie tego połączenia na stałe i oglądanie telewizji zawsze z włączonym kinem domowym.

Na twoim miejscu rozważyłbym całkiem serio opcję, którą opisałem w wpisie #4 - ta elegancka z adapterem cyfrowo-analogowym.

Aha a czy tym 2 sposobem eleganckim będzie trzeba coś przełączać i wyjmować kable czy automatycznie tylko ?

0
  • #12 11 Paź 2013 12:53
    _cheetah_
    Poziom 37  

W sumie to ciekawe, bo złącze SCART jest z natury rzeczy połączeniem dwukierunkowym, a dodatkowo według e-instrukcji obsługi do tego modelu TV:

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201203/20120327100124295/08_EPDVBEUE_POL.pdf napisał:
    W trybie Złącze wyjście DTV obsługuje tylko standard MPEG SD (obraz i dźwięk).

czyli wychodziłoby na to, że powinno być wyjście AV po złączu SCART dla programów DVB-T nadawanych w SD.

Sprawdź może jeszcze raz połączenia przez SCART - może coś nie tak jest z twoim kablem albo z gniazdem w kinie.

I na wszelki wypadek zadzwoń na infolinię albo do serwisu producenta i zapytaj się.

0
  • #13 12 Paź 2013 10:29
    xKorexPL
    Poziom 6  

Dzisiaj niestety nie przyjmują będę musiał w poniedziałek zadzwonić próbowałem chyba wszystkiego oprócz pogrzebania w ustawieniach telewizora jedyne co mi zostało z tej instrukcji za wiele nie mogę wyczytać :) bo jest przystosowana do kina domowego Samsung a więc troche inaczej jest dobra to zobacze ustawienia i może się uda

Dodano po 1 [godziny] 10 [minuty]:

OK już wszystko działa wystarczyło podłączyć kabel HDMI od kina do gniazda z wyjsciem HDMI ARC zmienic na kinie domowym na tą funkcje i wszystko hula dziękuje wszystkim za pomoc :) a jeszcze takie małe pytanko związane z Smart TV http://zapytaj.onet.pl/Category/007,009/2,25901746,Spotify_nie_dziala_na_Smart_TV.html tutaj link ważne dla mnie bo czesto lubie sluchać muzyki na TV

0