Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stiga collector 45 combi - regulator obrotów, uszkodzone sprężynki

Luckey13 05 Paź 2013 13:52 4452 3
  • #1 05 Paź 2013 13:52
    Luckey13
    Poziom 15  

Witam, mam problem z powyższą kosiarką, poszły sprężynki od regulatora, obleciałem sklepy, serwisy itp, nigdzie nie moglem znaleźć sprężyn do tej kosiarki, nie znali w ogóle tej marki. Na allegro też nie znalazłem, były podobne, ale nie te same.

W związku z tym mam pytanie, czy jest możliwe dorobić coś "na sztukę" by dało się skosić 1 trawnik? W poniedziałek prawdopodobnie będę musiał wyjechać, a trawa już ze 2 tygodnie temu powinna być skoszona, czego nie zrobiłem, bo również byłem nieobecny.

I tak na wypadek, gdybym jednak gdzieś znalazł te sprężynki, w jaki sposób się je mocuje?

Są 2, grubsza i cieńsza, ta grubszą wiem jak zamontować, natomiast ta cieńsza pękła, i nie wiem w którą dziurkę była wsadzona, a regulator jest inny niż w tecumseh, a tylko takie do tej pory miałem.

2 3
  • #3 07 Paź 2013 20:08
    Luckey13
    Poziom 15  

Założyłem na razie sprężynki z innej kosiarki, znajomy mi je dał, bo kosiarkę zmienił, zapewnił, że są dobre, kosiarkę ma z identycznym silnikiem, więc na pewno są tego samego typu. Kosiarka pali ładnie, ale kilka sekund po odpaleniu wchodzi na najwyższe obroty, praktycznie nie reaguje na ruszanie manetką, do tego obroty falują, aż kosiarką szarpie na boki. Czy to może być coś z gaźnikiem, czy raczej regulator?

3
  • #4 07 Paź 2013 20:19
    2056504
    Użytkownik usunął konto  
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo