Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stiga collector 45 combi - regulator obrotów, uszkodzone sprężynki

Luckey13 05 Oct 2013 13:52 6762 3
 • #1
  Luckey13
  Level 15  
  Witam, mam problem z powyższą kosiarką, poszły sprężynki od regulatora, obleciałem sklepy, serwisy itp, nigdzie nie moglem znaleźć sprężyn do tej kosiarki, nie znali w ogóle tej marki. Na allegro też nie znalazłem, były podobne, ale nie te same.

  W związku z tym mam pytanie, czy jest możliwe dorobić coś "na sztukę" by dało się skosić 1 trawnik? W poniedziałek prawdopodobnie będę musiał wyjechać, a trawa już ze 2 tygodnie temu powinna być skoszona, czego nie zrobiłem, bo również byłem nieobecny.

  I tak na wypadek, gdybym jednak gdzieś znalazł te sprężynki, w jaki sposób się je mocuje?

  Są 2, grubsza i cieńsza, ta grubszą wiem jak zamontować, natomiast ta cieńsza pękła, i nie wiem w którą dziurkę była wsadzona, a regulator jest inny niż w tecumseh, a tylko takie do tej pory miałem.
 • #3
  Luckey13
  Level 15  
  Założyłem na razie sprężynki z innej kosiarki, znajomy mi je dał, bo kosiarkę zmienił, zapewnił, że są dobre, kosiarkę ma z identycznym silnikiem, więc na pewno są tego samego typu. Kosiarka pali ładnie, ale kilka sekund po odpaleniu wchodzi na najwyższe obroty, praktycznie nie reaguje na ruszanie manetką, do tego obroty falują, aż kosiarką szarpie na boki. Czy to może być coś z gaźnikiem, czy raczej regulator?
 • #4
  User removed account
  User removed account