Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gdzie ulatnia się moc mojego kompa?

nietykalny 16 Mar 2005 15:39 1101 7
    nietykalny
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam.
    Może zaczne od konkretów. Miesiąc temu komp robił mi 11 tyś na 3dmarku 2001 a teraz robi troszke więcej nż 8000 :|
    Napewno winna niejest grafa. bo teraz mam 9800SE i wyniki cały czas te same.
    A teraz może więcej szczegułów. Mój komp jest podkręcony i chyba to go dobiło. Ponieważ gdzieś się ulatnia ta moc. Kwestja w której części.
    A wszystko chodziło tak...
    Duron (po39tyg) 1600@2,1 Ghz drut mod na 1,85 FSB 175
    płytka MSI KT3V + wyżej wskazany mod i fsb.
    Pamiątki Kingmax cl2.5 400 puszczone na 350 przy 2 2 3 6 na napięciu 2,8

Temperatury:
    CPU 59C
    Chipset 39C z założonym zalmanem

Moje spostrzeżenia.
    South brige przy intensywnej pracy dysku robi sie gorący. (ale to raczej nie jest związane ze spadkiem mocy)
    BIOS jest poustawiany tak jak dawniej czyli możliwie jak najwydajniej (zwłaszcza dla pamięci)
    Napięcia terminacji były zawsze na standarcie.

Więc co mi już odmawia posłuszeństwa?

PS według mnie to płyta.

Czekam na wasze wypowiedzi.
    Pozdrawiam.
    itey
    Level 12  
    3dmark 2001 nie jest zbyt dobrym testerem. Jego wskazania są niedokładne, ponieważ na wynik ma wpływ bardzo dużo czynników np. fragmentacja dysku, programy działające w tle i wielkość pliku wymiany. Zrób defragmentację tych dysków, na których masz system i pliki wymiany. Wywal programy działające w tle i wtedy testuj. Wynik powinien się poprawić.
    nietykalny
    Zapomniałem dodać że tak jest na każdym 3dmarku i aqamarku... jedynie sisoft sandra zachowuje tamtejszy poziom. System i defregmentacja nic nie daje.
    Coś się jednak wyeksplatowało.
    MluMlu
    Level 18  
    Podejrzewam (mogę się mylić), że Twój system jest zaśmiecony przez Internet co spowalnia jego prace i musiał byś „przelecieć” komputer skanerami. Defregmentacja to nie wszystko .
    I jeszcze jedno, nie zmieniałeś czasami sterowników od k.graficznej ??
    nietykalny
    Żeby sprecyzować:
    -testy robiłem na systemach win2003 i xp
    -systemy były czyste (tylko stery) bez neta
    -wszelkie użądzenia dodatkowe (np SB Live) zostały usunięte
    -sterowniki zawsze te same. (Omegi)
    _instaluje też zawsze stery do płyty

Błąd napewno nie siedzi w sofcie ani w BIOSIe
    Siedze już w kompach jakiś czas i umie poustawiać tak wszystko żeby uzyskać odpowiednią wydajnoś :)

Tylko cały czas mnie ciekawi co jest ze sprzętem... która część.
    motilla
    Level 13  
    Sprawdz na innych sterownikach do k. graficznej, sprobuj tez sciagnac najswiezsze do plyty. Mialem kiedys podobny problem na starej karcie, (nowa instalacja systemu nic nie zmieniala), okazalo sie, ze dopiero na kolejnych sprawdzanych driverach udalo sie wrocic do normalnej wydajnosci.

Problemem moga okazac sie tez za mocno ustawione parametry w biosie. Jak piszesz, procesor jest podkrecony, timingi pamieci rowniez. Ustaw wszystko jako domyslne, a potem stopniowo "podkrecaj" i sprawdzaj, do ktorego momentu wydajnosc twojego systemu wzrasta. Mozliwe, ze ktorys z komponentow twojego systemu troche sie wyeksploatowal.

pozdrawiam
    Ar^t
    Level 13  
    nietykalny wrote:

-sterowniki zawsze te same. (Omegi)

ta sama wersja omeg ?

Oczywiescie nie zapomniales poprzestawiac jakosci grafiki na najgorsza- najszybsza?
    nietykalny
    Już sobie poradziłem z problemem a bynajmniej tak mi się wydaje. A pomogła lapidarna rzecz... wacik i spirytus :) Czyszczenie wszystkich elemętówk które były zakurzone i były bardzo blsiko położone siebie.

Cóż troszke to dziwne ale kolejny raz powtarza się to że kurz przewodzi prąd.

Dzięki za wszekie rady.
    Skoro tak to temat zamykamy ! ( TJT )