Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mondeo/MK.III/TDCI 130KM - Obejście na pasku osprzętu sprężarki klimatyzacji

saxxor 05 Paź 2013 15:38 10224 0
  • #1 05 Paź 2013 15:38
    saxxor
    Poziom 7  

Witam wszystkich zainteresowanych moim tematem. Przedmiotem problemu jest Mondeo MK.III TDCI 130KM z 2002r a dokładnie pasek osprzętu, który piszczy , huczy, brzęczy i jest bardzo uciążliwy po wymianie rolek prowadzących oraz napinacza problem nie zniknął. Po dłuższej obserwacji zauważyłem że koło pasowe sprężarki klimatyzacji zatrzymuję się co jakiś czas na jakiś czas dlatego uważam że problem jest w łożysku i sprzęgle sprężarki klimatyzacji. Nadchodzi sezon zimowy a co za tym idzie czeka mnie wymiana opon i kupno nowych felg, dlatego żeby oszczędzić trochę pieniążków chciałem obejść problem i założyć nowy krótszy pasek bez zakładania go na sprężarkę. I pytanie do Was czy ktoś coś takiego robił ma informacje na temat długości potrzebnego paska. Ewentualnie doradzić gdzie potem mogę to serwisować , zregenerować w obrębie śląska. Następna kwestia chciałem nawiązać do tego posta bo to jedyne co znalazłem https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1956542.html.. Nie rozumiem co użytkownik miał na myśli mówiąc "Pasek ten biegnie tylko przez koło pasowe i alternator. " Z góry dziękuje. Przychodzą mi na mysl takie rozwiązania, które z nich waszym zdaniem byłby najlepsze ?
    Mondeo/MK.III/TDCI 130KM - Obejście na pasku osprzętu sprężarki klimatyzacji Mondeo/MK.III/TDCI 130KM - Obejście na pasku osprzętu sprężarki klimatyzacji Mondeo/MK.III/TDCI 130KM - Obejście na pasku osprzętu sprężarki klimatyzacji Mondeo/MK.III/TDCI 130KM - Obejście na pasku osprzętu sprężarki klimatyzacji

3 0