Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens - Problem z wyszukiwaniem połączeń.

05 Paź 2013 17:11 1851 24
  • Poziom 7  
    Witam. Może temat wydaje sie juz wałkowany ale ja jeszcze nigdzie takiego problemu nie spotkałem. Mianowicie problem jest w tym ze zainstalowałem windowsa 7 wszystko ładnie pieknie połączyłem sie z internetem, ale gdy z ciekawości wyłączyłem i właczyłem komputer internetu juz nie było( było ustawione zeby sie łączył automatycznie). Kiedy klikam na ikone połączeń to napisane jest " Brak dostępnych połączeń". wiem ze cos jest z wifi, niby sie swieci ale nic. prosiłbym o szybką odpowiedź! ratujcie!
  • PCBway
  • Poziom 43  
    Aktualizowałeś system? Wyłaczenie i właczenie karty wifi nie pomaga?
  • Poziom 7  
    Chodzi o to ze to livebox. system z tego co widzialem to niby sie aktualizował. a katre nie wiem jak sie wyłącza;/ informatykliem nie jestem nigdy tego nie robiłem;/
  • Moderator - Sieci, Internet
    Karta bezprzewodowa jest widoczna w Menadżerze urządzeń?
  • PCBway
  • Poziom 7  
    Chłopaki ja nie wiem nic o komputerach! Dajcie jakieś instrukcje:(
    idus123 napisał:
    Chłopaki ja nie wiem nic o komputerach! Dajcie jakieś instrukcje:(

Jeżeli zainstalowałeś system to coś tam wiesz. Poza tym są jeszcze różne wyszukiwarki. Nie liczył bym że ktoś krok po kroku opisze ci i wklei zdjęcia co masz robić. To nie szkoła podstawowa tylko forum internetowe.
  • Poziom 43  
    Podaj nam model tego komputera. Jaką masz ikonkę połaczenia na pasku zadań w prawym dolnym rogu?
  • Poziom 7  
    W kartach sieciowych są 3 karty :
    - Karta Atheros AR5006EG Wireless Network Adapter
    - Karta wirtualnego miniportu WiFi firmy microsoft
    - Kontroler sieci NVIDIA nForce
    Nie ma żadnych wykrzykników lub znaków zapytania?
  • Poziom 7  
    Model to Fujitsu siemens amilo pa 1538. A ikonke mam takie te kreski z zasięgiem z czerwonym krzyżykiem.

Dodano po 17 [sekundy]:

Nie ma nic.
    Wygląda na wyłączoną kartę. Masz jakiś przycisk lub suwak do włączania karty bezprzewodowej?
  • Poziom 7  
    Tak jest przycisk. ale jest właczony, świeci sie dioda od wifi.
  • Poziom 43  
    Czyli karta jest wyłaczona. Najedz na te kreski i otwórz właściwości, zobacz czy jest opcja załącz/wyłącz.
  • Poziom 7  
    Problem w tym że jak klikam PPM to są tylko 2 opcje: Rozwiąż problemy i otwórz centrum sieci i udostępniania. A gdy klikam LPM to wyskakuje male okienko z tą ikonką sieci z czerwonym krzyżykiem i te same opcje co pod PPM..

Dodano po 1 [minuty]:

Najlepiej jak byscie mi powiedzieli jak od nowa połaczyć sie z livebox'em ( czyli zebym znowy musiał wpisaywac ten klucz i wybierac siec czy domowa czy inna )

Dodano po 2 [minuty]:

No i najlepsze jest to ze u mojej mamy na laptopie jest normalnie. moze to ma jakies znaczenie ze 2 laptopy są podłaczone do livebox?

Dodano po 7 [minuty]:

Proszę panowie pomóżcie mi jakoś.
  • Poziom 43  
    Co masz w centrum sieci i udostępniania?
  • Poziom 7  
    Ale w jakim senisie?
  • Poziom 43  
    Masz połaczenie, pokaż zrzut z tego okna.
  • Poziom 43  
    Spróbuj połaczyć się po kablu z LB.
  • Poziom 7  
    Zero reakcji na kabel.

Dodano po 8 [minuty]:

Naprawde nie weim co tu jest grane.

Dodano po 4 [minuty]:

Może ktos inny ma jakiś pomysł?

Dodano po 6 [minuty]:

Zaciekawiła mnie zakładka Inne urządzenia ten mały wykrzyknik Fujitsu Siemens - Problem z wyszukiwaniem połączeń.

Dodano po 6 [minuty]:

Panowie pomozecie cos?
  • Poziom 43  
    Co najciekawsze to, to iż support wskazuje na brak sparcia dla W7 dla tego modelu. Wcześniej jaki miałeś system XP? Próbowałeś przywracania systemu?
  • Poziom 7  
    Tak xp

Dodano po 8 [minuty]:

System również przywróciłem i nic.
  • Poziom 43  
    System masz oryginalny czy jakiś skrakowany? Podłaczałeś jakieś urzadzenia do portu usb ostatnio?
  • Poziom 7  
    Win orginalny. Tylko pendrive nic więcej. Ale tak troche pogrzebałem i zauwarzylem ze cos jest z kartą sieciową. Nie wiem moze pobrac jakiś sterownik do karty sieciowej? a jak tak to jaki?