Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

St64T351/EU41 - zmywarka siemens ST64T351/41EU nie suszy i się zawiesza.

Ketiw6 05 Paź 2013 21:26 4437 8
  • #1 05 Paź 2013 21:26
    Ketiw6
    Poziom 6  

Witam

Mam problem ze zmywarką jak w tytule. Tzn. Zmywarka zawiesza się podczas ostatniego cyklu suszenia i blokuje się na 1 min przed końcem (stan ten może trwać i trwać dopóki nie zostanie zresetowany program). Czyściłem hydrostat i rurkę odpływową w kierunku grzałki - wszystko jest drożne. Wymieniłem również jeden z mikrowłączników (ten od czerwonego pływaka) i niestety efekt jest ten sam (z 1 różnicą iż teraz zawsze zawiesza się 1 min przed końcem). Zauważyłem iż w początkowym etapie cyklu (po rozpoczęciu płukania i mycia) płaszcz wodny napełnia sie tylko w 1/4 wysokości. Poza tym zmywarka zanim rozpocznie progrma ma ok 30-1min zwłokę. Z góry dzięki za sugestie i wskazówki (jako że poczakujący ze mnie majsterkowicz prośba o łopatologiczne tłumaczenie :-)

0 8
  • #2 06 Paź 2013 12:15
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdź czy w ogóle grzeje. Na tym skup uwagę.

0
  • #3 06 Paź 2013 18:21
    Ketiw6
    Poziom 6  

Zmywarka podczas płukania i mycia normalnie grzeje wodę tak jak wcześniej.Tylko w suszeniu nie wyparza ich niestety. Czyli na cyklu suszenia po otwarciu zmywarki nie ma pary:- (Może to przez to że nie napełnia się płaszcz? Myślę może aby wymienić cały hydrostat z elektrozaworem (było w innych postach że czyszczenie pomaga - u mnie nic to nie dało)

2
  • #4 06 Paź 2013 19:05
    Trull
    Poziom 28  

Stały temat wałkowany kilkaset razy. Masz zapchany wąż łączący układ hydrostatu z miską zmywarki. Nie dociera wystarczająca ilość wody do komory zmywarki, ponieważ grzałka wyposażona jest w czujnik ciśnienia zmywarka nie osiąga zadanej temperatury w zadanym czasie i stąd ten problem.

0
  • #5 08 Paź 2013 10:26
    Ketiw6
    Poziom 6  

Rozumiem że chodzi to o przewód wciskany od strony czerwonego pływaka, do którego jest dostęp po zdjęciu maskownicy stalowej pod drzwiami zmywarki? Jeśli tak to go wyciągałem i był drożny. Jedynie trochę na ściankach się osadziło co również wyczyściłem. Ewentualnie może samo wejście do misy jest niedrożne? Czy nie ma tu znaczenia że płaszcz nie napełnia się całkowicie, tylko do 1/3-1/4 wysokości?
    Forum przeglądałem i rady tam opisane zastosowałem ale bez widocznego efektu :-(

0
  • #6 11 Paź 2013 17:59
    grzem
    Poziom 11  

Ten sam objaw w SE64350EU, grzeje, myje, nie kończy, pracuje w nieskończoność gdy na wyświetlaczu '1', (zraszanie kończy). Od jakiegoś roku zaobserwowaliśmy słabsze efekty zmywania. Wyczyściłem wszystko co na zdjęciu:
    Po pierwszym krótkim programie wygląda na to, że będzie już w porządku.

0
  • #7 14 Paź 2013 11:54
    Ketiw6
    Poziom 6  

No właśnie w weekend zrobiłem demontaż ponowny i doczyszczenie hydrostatu oraz rurki do misy. Wszystko drożne. Poprawy na razie brak. Objawy są takie że na samym początku nie napełnia się do końca płaszcz (tak do 1/4 wysokości tuż poniżej dolnej listwy przytrzymującej)i zmywarka dość długo zwleka ze startem mycia (do ok 1min), słychać też odgłos cykania. Dalej też zawiesza się na 1 min przed końcem. Po wlaniu do środka litra wody (32min przed końcem programu) wyparza i suszy naczynia tak jak powinna. Sól i nabłyszczacz uzupełniony, zawór wody działa, sitko czyste. Czy płaszcz jakoś się czyści (widoczne zamulenie przy odpowietrzniku)? Ma ktoś może jakąś na to radę lub wskazówkę co robię źle?
    Elementy wskazywane w Waszych radach po czyszczeniu wyglądają tak (zdjęcie podczas napełniania misy do mycia wstępnego):

0
  • #8 14 Paź 2013 13:45
    grzem
    Poziom 11  

U mnie płaszcz wypełnia się wodą do samej góry (niestety nie wiem jak było przed czyszczeniem), i rzeczywiście zmywarka startuje w momencie gdy woda przeleje się górą do pierwszej od prawej rurki płaszcza. (tej bez uszczelki)
    Dołączę jeszcze fragment mojego płaszcza, który wygląda jakby czyściej niż u Ciebie, ale to może kwestia oświetlenia przy robieniu zdjęcia.

edit: zmywarka oczywiście działa OK, znowu zadowalająco na najkrótszym programie.

0
  • #9 14 Paź 2013 14:48
    Ketiw6
    Poziom 6  

Jasne. Mój płaszcz jest innego koloru - zielonkawy. Chyba że to kamień. Z pomysłów pozostało mi jego gruntowne czyszczenie, odkamienienie (mam wrażenie że odpowietrznik jest zamulony). Czy w płaszczu jest też jakiś pływak? Jakieś pomysły jak ten element bezpiecznie wyczyścić? ( w necie krzyczą za niego >500zł) :cry:

0