Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienia karty sieciowej - tylko download

wree 05 Paź 2013 23:57 1230 6
  • #1 05 Paź 2013 23:57
    wree
    Poziom 8  

Mam taki problem, mam 3 karty sieciowe (mam 3 internety, 1 na kablu i 2 usb mobile, mam program który mi je łączy w 1 połączenie) i na dwóch kartach chcę ograniczyć połączenia wychodzące. Mam problem gdy pobieram torrentem, ponieważ na kablu mam osobny upload i osobny download (po 300kb/s razem 600kb/s) natomiast na kartach mobile mam po 60kb/s dla każdej upload+download. Gdy pobiera mi się coś to często połączenie zużywa transfer z mobilnego internetu na upload zamiast używać transferu z kabla.

Dlatego mam pytanie, gdzie ustawić na karcie sieciowej by używała tylko downloadu? Mam windows 8, można jakoś zarządzać pakietami wychodzącymi i ograniczyć je na danej karcie internetowej w ustawieniach połączeń? Chcę by wychodzące były tylko z 1 karty sieciowej a na pozostałych dwóch było tylko pobieranie. Zazwyczaj używam dodatkowych kart tylko do torrenta.

Dzięki za pomoc i sugestie. Pozdrawiam.

0 6
  • #2 06 Paź 2013 00:14
    szaleniec
    VIP Zasłużony dla elektroda

wree napisał:
    Dlatego mam pytanie, gdzie ustawić na karcie sieciowej by używała tylko downloadu?
    Jeśli wytniesz upload, to siłą rzeczy wytniesz download. Dlaczego? Poczytaj sobie jak działa TCP.

0
  • #3 06 Paź 2013 00:57
    wree
    Poziom 8  

bądź kreatywny, to ograniczyć upload

0
  • #4 06 Paź 2013 01:01
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Ustaw limit wysyłania w programie do torrentów(upload limit)

0
  • #5 06 Paź 2013 01:12
    wree
    Poziom 8  

mam ustawiony, ale chcę zezwolić na ten upload 300kb/s co mam dodatkowy z kabla, tylko na ten upload

0
  • #6 06 Paź 2013 01:21
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

wree napisał:
    mam ustawiony, ale chcę zezwolić na ten upload 300kb/s co mam dodatkowy z kabla, tylko na ten upload

W jakim celu chcesz zezwolić na ten upload? Przy maksymalnym uploadzie może się zdarzyć że spadnie Ci prędkość downloadu.

0
  • #7 06 Paź 2013 01:43
    wree
    Poziom 8  

no właśnie nie spadnie bo na tej karcie mam 300 download-u oraz 300 uploadu osobno. Czyli zawsze pobiera mi z tej karty max 300kb/s i ani 1 więcej (tak nam admin rozdzielił na klatce) ale dodatkowo mogę na tej karcie uploadować 300kb/s przy pobieraniu 300kb/s. Jedno nie wpływa na drugie.

0