Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ELFON Zi2 U1131/1-RL - Otwieranie z pilota - elektrozaczep ciągle włączony.

06 Paź 2013 09:51 2298 3
 • Poziom 10  
  Witam,

  Pozsiadam zestaw: ELFON Zi2 U1131/1-RL
  W skład zestawu wchodzi:
  - zasilacz EWD 10 IN
  - dwa unifony Urmet U1131/1
  - kaseta bramowa KEN2-RL z dwoma pilotami radiowymi.

  Mam problem ze sterowaniem elektrozaczepem z pilota Elfon. Podłączyłem według schematu http://elfon.com.pl/pdf/schematy/zi-urmet.pdf

  Wszystko działa jak powinno, elektrozaczep steruje z unifonów, natomiast nie reaguje na wciśnięcie pilota skierowanego w kasetę domofonu. Na końcu instrukcji pisze, że jeżeli się ma zestaw z pilotami to należy wykonać zworkę pomiędzy zaciskami GK i KE. Jeżeli zewrę te zaciski to non stop elektrozaczep zadziałany (napięcie ok 8 volt na zaciskach EZ).
  Dodam, że w instrukcji pisze o zworce jeżeli się ma zasilacz EWD-10P natomiast ja posiadam EWD10-IN.

  Może ktoś wie jak zaradzić ?


  Pozdrawiam,
  Moderowany przez Tracer2:

  3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

 • Pomocny post
  Poziom 20  
  Witam! Z opisu wynika, że wszystko ma Pan dobrze podłączone, najprawdopodobniej zestaw jest wadliwy. Proszę zwrócić się do punku, w którym zakupił Pan zestaw i poprosić o sprawdzenie.

  Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  No chyba będzie trzeba tak zrobić - dzwoniłem do Elfona i gośc powiedział, że do zestawów z pilotem są zasilacze EWD-10IN i na końcu dopisana pisakiem literka "P" (ja taki posiadam). Różni się on jednym kondensatorem. No nić, odeśle i zobaczymy co powiedzą w serwisie - ja stawiam na uwalony moduł radiowy w kasecie.
 • Poziom 20  
  Być może moduł jest wadliwy, na pewno wszystko miał Pan dobrze podłączone. Wysyłając proszę opisać co nie działa i dopisać, że jest to pile - wówczas przyspieszy Pan serwis. A czy zestaw zakupił Pan bezpośrednio czy ze specjalistycznego sklepu?