Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiana dysku dynamicznego na dysk podstawowy bez utraty danych

06 Paź 2013 09:52 4050 18
  • Poziom 12  
    Witam. Pilnie potrzebuje zainstalować windowsa 7 64 bit na dysku lecz nie mogę gdyż "jest napisane" że dysk jest dynamiczny. Pomoże mi ktoś przekształcić wszystkie partycje na podstawowe? będę wdzięczny. Raczej jestem zielony w te sprawy więc filozoficzne gadanie raczej do mnie nie przemówi. Tutaj fotka z DMDE 2.2.2 jak to wygląda:

A tutaj z zarządzanie dyskami(widzę że 1 partycja składa się tak jakby z 2 podpartycji nie wiem co to może znaczyć ):
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Witam. Masz tylko dwie partycje z MFT. Jest bałagan z partycjami. Czy dane są widoczne ? SMART dysku podaj. Nie da się przestawić wszystkich partycji na podstawowe bo max partycji podstawowych może być 4 przy MBR.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Spoiler:

Tak wygląda SMART dysku.
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    184 niestabilne sektory. Zgraj dane z tego dysku, następnie dysk na procedurę remapu i zerowania, jednak parametr 01 może wskazywać, że dysk ma już uszkodzoną powierzchnię. Parametr C7, sprawdź taśmę SATA.
  • Poziom 12  
    Aha czyli mam rozumieć że jedynym wyjściem jest skopiowanie wszystkich dysków na np. laptopa? i potem usunięcie partycji dynamicznych i zrobienie podstawowych? A i jeszcze jedno nie ma opcji przesłana tych plików przez WiFi do laptopa? mam pendrive 4 gb a to by mi zajęło...
  • Poziom 12  
    D0bra jak już wszystko skopiuje to postaram się wyzerować tylko pytanie jak? Aha a jeśli będe zerował to aktualny system pozostanie nie naruszony?
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Jaki system? Zerowanie kasuje wszelkie dane z dysku.
  • Poziom 12  
    mati211p napisał:
    Jaki system? Zerowanie kasuje wszelkie dane z dysku.

Aha czyli do takiego stanu gdzie trzeba instalować windowsa 1 raz. No kk tylko jakiś poradnik by mi się przydał.
  • Spec od komputerów
    linuks napisał:
    Dysk uszkodzony. Kopiuj dane lub rób kopię posektorową. Po skopiowaniu danych na inny nośnik trzeba zrobić zerowanie dysku. Jeżeli są to błędy logiczne to powinno pomóc. Zerowanie usunie WSZYSTKO z dysku.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11803757#11803757
    Pozdrawiam

Wyrażnie napisałem ,że zerowanie usunie wszystko z dysku.
  • Poziom 12  
    No a jak go nie wyzeruje to co się stanie?
  • Spec od komputerów
    Będzie zawieszał system. Gubił dane. Praca będzie bardzo niestabilna a dane w każdej chwili mogą zniknąć lub się system uszkodzi. Jest szansa ,że zerowania naprawi niestabilne sektory.
    Pozdrawiam.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Po zgraniu danych na sprawny dysk i wykonaniu zerowania uszkodzonego dysku, wrzuć jeszcze raz SMART dysku.
    Używanie takiego dysku spowoduje w przypadku obecnego na nim już systemu, zawieszanie w losowych momentach, otwieranie programów w czasie np 40 minut, zamykanie i uruchamianie systemu ponad godzinę czasu itd. W najgorszym przypadku dojdzie do utraty danych.
  • Poziom 12  
    Głównie nie zauważyłem takich objawów, ale było tak że z czasem system dłużej się ładował mimo iż nic nie pobierałem wgrywałem.

ps. ile takie zerowanie może potrwać, gdzieś wyczytałem że 160 gb aż 8 godzin fake czy nie? 500 gb wole nie mówić...
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Spod MHDD tyle trwa właśnie 8godzin zerowanie 160GB około.
  • Spec od komputerów
    ddrescue najszybciej zeruje. Ok 4-5 godzin zajmie zerowanie dysku 200 GB w zależności od stanu dysku.
    Pozdrawiam.
    Najlepiej na noc zerowanie zostawić i rano gotowe.
  • Poziom 12  
    Postanowiłem że póki co nie będę zerował dysku. Więc zadam jeszcze jedno pytanie. Mam 439,45GB miejsca nieprzydzielonego i 26,30GB gdzie jest system. Kompletnie nie wiem jak zamienić dysk dynamiczny na podstawowy.

Tak jak pisałem mam tylko 1 partycję z systemem i nic więcej.

@edit: dobra już ogarnąłem. Lecą punkciki.