Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Berlingo 2.0 HDI - Podłączenie sterownika radia przy kierownicy w berlingo

andzinuss 06 Oct 2013 11:25 3627 6
    andzinuss
    Level 2  
    Witam, poszukuję schematu podłączenia sterownika radia przy kierownicy w Berlingo 2.0 HDI rok 2003 VIN-VF7GJRHYK93024221.Radio było nieoryginalne oraz zegarek. Założyłem mały wyświetlacz oraz oryginalne radio RB-3-00 dokładając dwa przewody do wyświetlacza z schematu znalezionego na elektrodzie,działa poprawnie ale radio swoi (pikaniem) wołało ustawienia w BSI i tak zostało to wykonane.Wszystko pracuje prawidłowo ALE.Dostałem razem z radiem i wyświetlaczem sterownik do kierownicy po włożeniu sterownika brak reakcji, po bliższym przyglądnięciu się gniazdek w kierownicy zauważyłem ,że z brązowego gniazda wychodzą tylko dwa przewody do stacyjki"prawdopodobnie zasilanie sterownika", a cztery piny są wolne.Proszę o pomoc w podpięciu tego sterownika.Poszukuję również schematu typowego podpięcia radia oraz czterech głośników w Berlingo II ponieważ nie udało mi się znaleźć takiego na elektrodzie. Z góry Dziękuję za każdą pomoc
    andzinuss
    Level 2  
    Dzięki za podpowiedź, już skorzystałem z tej strony choć są tam błędy odnośnie do mojej instalacji radia. Z 2 i 3 idzie na 4 i 18, natomiast 7 to stały +(podtrzymanie pamięci) natomiast odnośnie rączki sterownika przy kierownicy nic tam nie znalazłem. Prawdopodobnie brakuje mi połączenia z radiem lub BSI, bo rączka nie żyje.
    milejow
    Level 43  
    Pilot do radia nie ma żadnego zasilania, steruje radiem za pomocą 3 przewodów wpiętych w LCD, na stronie Studio24 jest to dokładnie opisane.
    andzinuss
    Level 2  
    Witam, na stronie Studio24 jest tylko opis, ze trzy przewody z rączki idzie do wyświetlacza jeśli jest ktoś tak dobry aby po takim wyjaśnieniu nie palić urządzenia to jestem dla Tego kogoś pełen szacunku. Dla mnie podpowiedź jak podłączyć urządzenie to np. kierownica brązowa wtyka pin 2-do wyświetlacz pin 10. Posiadam książkę serwisową po Hiszpańsku ale nie widzę tam ikony radia i nie wiem również jaki numer złącza jest radiowego . Może ktoś z kolegów wie jaki to numer wtedy będzie mi łatwiej
    milejow
    Level 43  
    A co tam jest do spalenia??? Kombinacja 3kabli do pinów 11,12 i 13-jedynym mankamentem błędnego podłączenia będzie niewłaściwe umieszczenie komend sterujących na pilocie. Ilość opcji podłączenia też jest katastrofalna-przy trzech drutach raptem 9 :D
    andzinuss
    Level 2  
    Witam, problem rozwiązany. sterownik uruchomiony za pomocą programu Partnera bez użycia żadnego przewodu, tylko po CAN-nie. Powodzenia