Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagłośnienie w łazience zasilane z salonowego amplitunera.

anet870 06 Oct 2013 11:54 1467 4
    anet870
    Level 26  
    Witam.Wykonane jest okablowanie w salonie i podprowadzone jest także do łazienki i toalety .Sęk w tym że potrzeba jest regulacji głośności w łazience.Regulacja w zakresie od zera do wysokości mocy zadanej z amlitunera w salonie. Dodatkowo regulacji chcę dokonywać za pomocą powiedzmy potencjometru wsadzonego w obudowę ściemniacza zamontowanego w puszce instalacyjnej o średnicy 60mm .Myślałem o regulacji skokowej po przez dołączanie rezystorów.Czy takie rozwiązanie będzie dobre?ewentualnie proszę o podpowiedzi.Regulator będzie umieszczony pomiędzy wyjściem wzmacniacza a głośnikiem.
    michald
    Level 33  
    "Regulator będzie umieszczony pomiędzy wyjściem wzmacniacza a głośnikiem"

Regulacja za pomoca potencjometru na wyjsciu wzmacniacza odpada calkowicie.
    Zbyt duze straty mocy a co za tym idzie w koncowej fazie uszkodzenie potencjometru.
    anet870
    Level 26  
    Właśnie i tu potrzebuję jakiegoś ciekawego rozwiązania ,nie musi to być gotowiec gdyż można coś samemu wykonać jednak że potrzebuję pomocy aby ktoś mnie naprowadził
    Trabi
    Level 36  
    I po co tak komplikować sobie życie ciągnięciem kabli i późniejszym kłopotem z regulacją? Nie lepiej jest w łazience postawić kupione osobne radio (nawet malutkie lub mini wieżę) zasilane z oświetlenia? Włączasz światło i masz muzykę. I regulację pod ręką. Znajomy ma tak samo jak Ty (tylko że nie ma regulacji) i żałuje że to zrobił. Teraz mówi, że by kupił nowe radio i wstawił do łazienki i było by po problemie, a nie babrał się z kablami, głośnikami, instalacją.... bla bla bla.
    Wg. mnie nic nie zrobisz z regulacją w łazience. Jedynym wyjściem jest pilot od sprzętu (jeśli jest) leżący w łazience lub jego zabieranie ze sobą. Gdybyś pociągnął kable sygnałowe a nie głośnikowe, mógł byś w łazience wstawić mały wzmacniacz i było by po kłopocie.
    User removed account
    Level 1