Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagłośnienie w łazience zasilane z salonowego amplitunera.

anet870 06 Oct 2013 11:54 1467 4
 • #1
  anet870
  Level 26  
  Witam.Wykonane jest okablowanie w salonie i podprowadzone jest także do łazienki i toalety .Sęk w tym że potrzeba jest regulacji głośności w łazience.Regulacja w zakresie od zera do wysokości mocy zadanej z amlitunera w salonie. Dodatkowo regulacji chcę dokonywać za pomocą powiedzmy potencjometru wsadzonego w obudowę ściemniacza zamontowanego w puszce instalacyjnej o średnicy 60mm .Myślałem o regulacji skokowej po przez dołączanie rezystorów.Czy takie rozwiązanie będzie dobre?ewentualnie proszę o podpowiedzi.Regulator będzie umieszczony pomiędzy wyjściem wzmacniacza a głośnikiem.
 • #2
  michald
  Level 33  
  "Regulator będzie umieszczony pomiędzy wyjściem wzmacniacza a głośnikiem"

  Regulacja za pomoca potencjometru na wyjsciu wzmacniacza odpada calkowicie.
  Zbyt duze straty mocy a co za tym idzie w koncowej fazie uszkodzenie potencjometru.
 • #3
  anet870
  Level 26  
  Właśnie i tu potrzebuję jakiegoś ciekawego rozwiązania ,nie musi to być gotowiec gdyż można coś samemu wykonać jednak że potrzebuję pomocy aby ktoś mnie naprowadził
 • #4
  Trabi
  Level 36  
  I po co tak komplikować sobie życie ciągnięciem kabli i późniejszym kłopotem z regulacją? Nie lepiej jest w łazience postawić kupione osobne radio (nawet malutkie lub mini wieżę) zasilane z oświetlenia? Włączasz światło i masz muzykę. I regulację pod ręką. Znajomy ma tak samo jak Ty (tylko że nie ma regulacji) i żałuje że to zrobił. Teraz mówi, że by kupił nowe radio i wstawił do łazienki i było by po problemie, a nie babrał się z kablami, głośnikami, instalacją.... bla bla bla.
  Wg. mnie nic nie zrobisz z regulacją w łazience. Jedynym wyjściem jest pilot od sprzętu (jeśli jest) leżący w łazience lub jego zabieranie ze sobą. Gdybyś pociągnął kable sygnałowe a nie głośnikowe, mógł byś w łazience wstawić mały wzmacniacz i było by po kłopocie.
 • #5
  User removed account
  Level 1