Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia Lumia 720 - Naprawa ekranu

Voice96 06 Oct 2013 13:45 5091 16
    Voice96
    Level 10  
    Witam mam problem z telefonem Nokia Lumia 720 ponieważ telefon przemókł na deszczu i nie działa mi w ogóle ekran tylko 3 dotykowe przyciski oraz boczne.
    Która część może być do wymiany? Jak to naprawić?? Z góry dzięki za pomoc.
    karolark
    Level 42  
    Jak zamókł to umyłeś pcb? nie musi to być wina wyświetlacza.
    AB47
    Level 27  
    Skoro telefon był zalany to trzeba zacząć od oczyszczenia go. Potem zobaczysz co dalej.
    Voice96
    Level 10  
    Dobra to jak wyczyszczę telefon i dalej nie będzie fungować to napiszę o pomoc.

Dodano po 25 [minuty]:

A to wnętrze mam wyczyścić jakimś środkiem specjalnym?? Czy na sucho??
    karolark
    Level 42  
    Najlepiej izopropanolem po zdemontowaniu lcd kamery itp.
    Kamil16161616
    Level 20  
    Dobrze byloby skorzystac z myjki ultradzwiekowej i izopropanolu, jak nie masz do tego dostepu to jakis pojemniczek ze spirytusem i w miare delikatnie pedzelkiem myj plytke. Nie wiem jaki typ mikrofonu jest w tej nokii ale bardzo prawdopodobne ze cyfrowy wiec musisz go zabezpieczyc aby ciecz sie do niego nie dostala. Ja zalewam mikrofon klejem na goraco.
    Voice96
    Level 10  
    Narazie go nie rozkręciłem bo zobaczyłem że tak rozjechany jest ten gwint od śrubki i nie da sie tego wykrecić macie może pomysł co by tu zrobić?? ;(
    Kamil16161616
    Level 20  
    Daj zdjęcie tej śrubki. Użyłeś nie odpowiedniego torxa.
    Voice96
    Level 10  
    Uzyłem dobrego torxa 3 tylko po prostu ktos wczesniej przy nim kombinowal i wgl gwintu nie ma.
    Kamil16161616
    Level 20  
    Gwintu czy łepek śrubki jest wyrobiony? Jak łepek to jakimiś wąskimi szczypcami próbuj lub przykleić jakiś śrubokręt do łepka a jak nie to będzie trzeba rozwiercać. Płaskim malutkim śrubokrętem nie podejdzie?
    Voice96
    Level 10  
    Tzn łebek srubki sorry za pomyłke płaskim tez probowałem i nic a na czym ten srukokret przylepic?
    Kamil16161616
    Level 20  
    Jakimś mocnym klejem, najlepiej dwu składnikowym.
    Voice96
    Level 10  
    Chyba że wytnę jakoś tą główkę od śrubki.
    Kamil16161616
    Level 20  
    Nie wiem ile jest tam miejsca, żeby czymś jeszcze podejść. Ja jak już nie miałem jak to rozwiercałem wiertarką z małym wiertłem.
    Voice96
    Level 10  
    No miejsca nie ma za dużo, jutro się wezmę za to ale z wiertarką nie będę ryzykował.

Dodano po 1 [minuty]:

To na dzisiaj dzięki wielkie za pomoc. Jutro się biorę za Lumię. :))
    Kamil16161616
    Level 20  
    Wiertarką to oczywiście stołową bo tak to więcej szkód można narobić. Czasami szczypcami można podejść i wykręcić powoli. Daj znać jak poszło. Powodzenia ;)
    Voice96
    Level 10  
    Telefon udało mi się rozkręcić i od razu jak rozkręciłem to przyczyna rzuciła się w oczy. Pęknięta taśma od ekranu. Zamykam temat dzięki wielkie wszystkim za pomoc :) .