Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wkrętarka Sparky BR12E - Wkrętarka Sparky BR12E padnięta jedna z baterii

krzysiekch 06 Oct 2013 13:57 12072 9
    krzysiekch
    Level 11  
    Witam. Nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale. W razie czego proszę moderatorów o przeniesienie.

W grudniu 2011 roku zakupiłem w jednym z marketów wkrętarkę Sparky BR12E z latarką FL12L w komplecie. Od czasu zakupu użyłem jej kilka razy do lekkich prac. Obecnie mam remont domu i większe zapotrzebowanie na używanie wspomnianej wkrętarki. Od czasu zakupu używałem tylko jednej baterii do wkrętarki a drugiej do latarki. Nie było potrzeby żeby zamieniać, jednak niedawno taka potrzeba wystąpiła. Naładowałem obie baterie i okazało się że ta która była w latarce (od czasu zakupu ładowana może trzy razy) po włożeniu do wkrętarki działa przez moment i wysiada. Na drugiej częściej ładowanej wkrętarka działa normalnie. Napisałem do serwisu, opisałem problem i odpisali żebym wysłał urządzenie do nich. Czekałem dwa tygodnie i ucieszony że wymienią, naprawią na gwarancji otrzymałem urządzenie od serwisu. Otworzyłem paczkę i przeczytałem jedynie informację z serwisu że na baterię jest 6 miesięcy gwarancji ! W mailu wyraźnie napisałem w czym tkwi problem kazali wysłać i odesłali nic z tym nie robiąc. Żenada ! Wiem, wiem warunków gwarancji nie doczytałem bo kto to z resztą robi. Moje pytanie do Was brzmi. Czy ktoś z Was wie jakie ogniwa są w takiej baterii ? Gdzie można je dostać i czy jest to w ogóle opłacalne ? Rozważam jeszcze interwencje w Sparky z pomocą Rzecznika Praw Konsumenta bo to moim zdaniem trochę nie tak że sprzedali mi uszkodzoną baterię a ja nawet nie byłem tego świadomy że kupiłem bubel ! Czy da się udowodnić serwisowi że bateria była bardzo mało używana przeze mnie ? Przepraszam że zadaje takie pytania ale zwyczajnie się na tym nie znam i potrzebuję Waszej pomocy. Pozdrawiam i przestrzegam przed 6-cio miesięczną gwarancją na baterie firmy Sparky :-)
    Anonymous
    Level 1  
    krzysiekch
    Level 11  
    Wszystko się zgadza lecz ja tak właśnie postępowałem z tymi bateriami i jedna z której korzystałem częściej jest ok a druga ładowana ze trzy razy nie "trzyma" prądu. Moim zdaniem jest to wada fabryczna ale może się mylę dlatego pytam Was.
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie było tak, że ładowałeś tylko jak była potrzebna do pracy, a tak to sobie leżała rozładowana? Padły baterie - częsta sprawa. Nie wygrasz. Możesz kupić nowe akumulatory lub te poddać regeneracji - wymianie ogniw wewnętrznych. Kwestia, co bardziej opłacalne.
    Przy takiej marketówce, chyba najbardziej opłaca się zakup całkiem nowej.
    kizek
    Level 35  
    Jaki okres gwarancji jest przewidziany dla tej wkrętarki?
    krzysiekch
    Level 11  
    Właśnie chciałem teraz sprawdzić zapisy w karcie gwaranyjnej i tu moje kolejne zaskoczenie. Karty gwarancyjnej nie ma i nie było. W futerale w kieszonce zapakowane w folię były jedynie instrukcje obsługi wkrętarki, latarki i jakaś broszurka Sparky. Gwarancji niestety nie ma. Na pewno jej nie było ponieważ tę folię dopiero teraz otworzyłem czyt. rozerwałem. Dajmy na to że nie przeczytałem gwarancji lecz niby skąd mam ją wziąć. Dzwoniłem przed chwilą do Castoramy gdzie kupiłem i powiedzieli że karty faktycznie może nie być ponieważ to paragon jest dokumentem do reklamacji. To co ja jestem jasnowidzem i powinienem wiedzieć że na baterię jest 6 miesięcy gwarancji ??? Kurczę to nie jest w porządku. To słabe podejście do klienta tym bardziej że firma reklamuje się jako profesjonalna. Nigdy więcej promocji zabawek z marketu.
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Skoro nie otrzymałeś gwarancji z wyszczególnieniem, że na akumulatory jest 6 miesięcy gwarancji, to domagaj się uznania reklamacji, jeśli jeszcze gwarancja trwa. Obawiam się, że na rzeczniku praw konsumenta się skończy. Jednak jeśli nawet cię przedstawiciel zbył, to ciężka batalia cię czeka.
    krzysiekch
    Level 11  
    Tak właśnie czuję że będzie ciężko. Akumulator kosztuje ponad 100zł, za komplet zapłaciłem 198 zł :-) Wiecie co jeszcze nie wiem co zrobię czy będę dla zasady próbował egzekwować, czy może wpadnę w szał założę tarczę od szlifierki kątowej i będę ciąć podkłady kolejowe tą wkrętarką :-) Mam nauczkę na przyszłość żeby dołożyć i kupić coś porządnego zamiast bawić się w promocyjki. A już na pewno będę skrupulatnie sprawdzał wszystko co popadnie kupując.
    kizek
    Level 35  
    Na ww sprzęt wydaje się że gwarancja obejmuje 12 miesięcy czyli czas minął.
    Regenerując akumulatory osobiście kosztowało mnie to 130 zł.
    Ogniwa jakie zostały założone to 3000 mAh, na obecną chwile jestem zadowolony z tej inwestycji.
    krzysiekch
    Level 11  
    Kupiłem nową baterię do tej wkrętarki. Wiecie co się okazało ? Na nowej również nie działa. Kupiłem więc nową ładowarkę i śmiga na starych niby uszkodzonych bateriach. Dobrze że mogłem oddać nową baterię bo byłbym w plecy. Napisałem email do serwisu że nawet nie sprawdzili urządzenia, że bez sensu wysyłałem i żądam zwrotu kasy za ładowarkę a oni milczą. Podpowiedzcie co robić żeby oddali. Przecież to ich wina. Niedługo mi sie kończy gwarancja i muszę szybko działać.