Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmywarka gastronomiczna - tabletki

tomikus 06 Oct 2013 14:26 3273 7
 • #1
  tomikus
  Level 2  
  Witam

  Posiadam zmywarkę gastronomiczną do szkła wyposażoną tylko w dozownik płynu do mycia.Nabłyszczacz trzeba dozować bezpośrednio do "wody myjącej.Czy w takim układzie mogę stosować jakiekolwiek tabletki w celu nabłyszczenia.
 • Helpful post
  #2
  dedek57
  Industrial equipment specialist
  Jeżeli masz jeden dozownik i jest połączony z bojlerem, to jest to dozownik do płynu nabłyszczającego. Płyn myjący dodajesz do komory myjącej.
  Jaka to zmywarka gastronomiczna?
 • #3
  tomikus
  Level 2  
  zmywarka to stalgast 801005
 • Helpful post
  #4
  dedek57
  Industrial equipment specialist
  tak jak myślałem. Podaję opis Twojej zmywarki ze strony Stalgast-u, zwróć uwagę na ostatnie zdanie:
  Zmywarka gastronomiczna do naczyń
  Model: 801005

  OPIS
  Zmywarka gastronomiczna uniwersalna z funkcją wyparzania wyprodukowana w Polsce, konstrukcja polska, oryginalne włoskie podzespoły SILANOS. Zmywarka wykonana ze stali nierdzewnej, 2 pary ramion myjąco płuczących (góra i dół), uchwyt drzwi profilowany ze stali nierdzewnej. Zmywarki gastronomiczne STALGAST spełniają wymogi technologiczne konieczne przy wdrażaniu systemu HACCP. Zmywarka posiadają w standardzie kosz do talerzy, kosz uniwersalny oraz pojemnik na sztućce. Zmywarka wyposażona w dozownik płynu nabłyszczającego. Zmywarka nie posiada dozownika płynu myjącego, należy go zamówić osobno lub używać proszku do zmywarek gastronomicznych.
 • #5
  tomikus
  Level 2  
  Dzięki wielkie za pomoc.Będę musiał zakupić proszek do mycia. :) A tak na marginesie ,tabletki które mi zostały będę mógł wykorzystać do tej zmywarki ? Czy lepiej z nich nie korzystać ?
 • Helpful post
  #6
  dedek57
  Industrial equipment specialist
  tabletka to też proszek (sprasowany). Pamietać należy by nie pomylić środka myjącego z nabłyszczaczem. Myjący zawsze do komory myjącej, nabłyszczacz do dozownika połączonego z bojlerem.
 • #7
  tomikus
  Level 2  
  Dziękuje bardzo za pomoc ;)
 • #8
  adam9010
  Level 9  
  Proponuję znaleźć w swoim regionie dystrybutora chemii gastronomicznej i zakupić od niego komplet środków płyn myjący nabłyszczacz i odkamieniacz. Tego typu chemia nie lubi się mieszać w różnych markach, a jak dobrze się potargujesz to pompę dostaniesz w dzierżawę w zamian za zakupy środków.