Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1.4 16V - Układ wydechowy przewód elastyczny

tomaszeknce 06 Paź 2013 14:35 2901 6
  • #1 06 Paź 2013 14:35
    tomaszeknce
    Poziom 12  

Witam mam pytanie w ukladzie wydechowym na przodzie mam zainstalowaną taka rure, przewód elastyczny w osłonie drucianej, ta osłona cała mi się rozleciała i jest goła rura podatna na uszkodzenia mam pytanie czy bandarzem do owilania np. korektora wydechowego mogł bym ją owinać i zabezpieczyć ponieważ ten bandarz zatrzymuje ciepło czy to nie będzie przeszkadało czy poprostu musze wymienić cała rure, rura nie jest uszkodzona.
    Pozdrawiam.

Moderowany przez Błażej:

"Korektor wydechowy"? A co to? I co robi? Co koryguje?

0 6
  • Sklep HeluKabel
  • #2 06 Paź 2013 14:44
    damian2608
    Poziom 11  

Czemu jej nie wymienisz na nową grosze kosztuje?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 06 Paź 2013 20:53
    tomaszeknce
    Poziom 12  

tak tylko wiaże się to z wycięcim starej i ze spawaniem nowej, rozłączeniem akumulatora podczas spawania a rura sama nie jest uszkodzona tylko jej osłona i chciał bym ją zastąpić czymś innym jak by dało rade a głównym poście pomyłka nie korektor tylko kolektor wydechowy sorki

0
  • Pomocny post
    #4 06 Paź 2013 21:03
    tzok
    Moderator Samochody

Ten elastyczny fragment to tłumik drgań, możesz go owinąć ale wymiana to 30 min roboty. Czemu obawiasz się rozłączania akumulatora - po wszystkim wystarczy wpisać kod radia, ustawić zegarek i przyuczyć automat szyb (otworzyć i zamknąć każdą szybę).

0
  • Pomocny post
    #5 06 Paź 2013 23:03
    SzHeYk
    Poziom 17  

Nie ma co się bawić cena tłumika drgań to 50 zł. Wymienisz sam albo w warsztacie . Tak czy inaczej jest już uszkodzona i długo na niej nie pojeździsz

0
  • #6 07 Paź 2013 09:50
    gimak
    Poziom 37  

tomaszeknce napisał:
    przewód elastyczny w osłonie drucianej, ta osłona cała mi się rozleciała i jest goła rura podatna na uszkodzenia

Jak na tej "rurze" nie wisi układ wydechowy, to powinna długo wytrzymać. Meganka już dwa lata lata na gołej rurze i nic się nie dzieje, ale układ wydechowy mam podwieszony za tą plecionką.

0
  • #7 16 Paź 2013 09:51
    tomaszeknce
    Poziom 12  

Spoko dzięki za odpowiedź temat zamknięty.

0