Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba - Dobra rozdzielczosc

mateusz17171 06 Paź 2013 15:38 1050 2
  • #1 06 Paź 2013 15:38
    mateusz17171
    Poziom 2  

Witam

Nie wiem czy w dobrej kategorii zgłaszam swój problem i też nie wiem czy podobny temat już istnieje , bo nie mogłem znaleźć wiec piszę swój tutaj .

Mianowicie mam problem z ustawieniem dobrej rozdzielczości przez hdmi laptop - telewizor , nie mogę dopasować dobrej rozdzielczości w ustawieniach radeon ani z pulpitu tak aby widok w telewizorze był przejrzysty , zalecana rozdzielczość w ustawieniach radeona to 1920x1080 , jak ustawiam taką rozdzielczość to nic nie mogę przeczytać, takie ikonki są małe i troszkę zamazane , google i wp jest nie do przeczytania , natomiast jak zmieniam rozdzielczość na mniejszą np. 1366x768 wszystko staje się przejrzyste ale strasznie zaczyna wolno komputer chodzićr , gry zacinają , wszystko otwiera się 2 razy wolniej (testowałem też opcję klonowania i sam telewizor) , sterowniki aktualne karty graficznej , co w takim przypadku mam zrobić jak poustawiać i co pozmieniać aby widok na telewizorze był dobry i nie zamulał kompa ?? Macie jakieś pomysły ???

LAPTOP: Toshiba Satellite L655
    PROCESOR: Intel(R) Pentium(R) CPU P6000 @1,87 GHz
    PŁYTA GŁÓWNA:
    PAMIĘĆ: 4 GB SODIMM DDR3 RAM 1066
    DYSK: 320
    KARTA GRAFICZNA: ATI Mobility Radeon HD 5650 z obsługą technologii HyperMemory
    NAPĘDY:
    DODATKOWE URZĄDZENIA: Telewizor Toshiba 42hl833
    SYSTEM OPERACYJNY: Windows 7 Ultimate

0 2
  • #2 06 Paź 2013 18:35
    anmedia
    Poziom 39  

Dziwne jest to co piszesz. Z reogly to wlasnie zwiekszenie rozdzielczosci z mniejszej na wieksza powoduje ze komputer dziala wolniej. Zacznijmy od tego ze to latop wiec po podpieciu dodatkowego TV nie oczekuj super wydajnosci, zwlasza gdybys chcial np cos robic na komputerze + dodatkowo np ogladac film na TV takze z tego laptopa.

mateusz17171 napisał:
    zalecana rozdzielczość w ustawieniach radeona to 1920x1080

I taka powinna byc, jedynie co mozesz zrobic to sprawdz czestotliwosc odswiezania. Z mojego doswiadczenia wyglada to ze przy ustawieniuy 24p obraz jest rewelacja, ale obraz np podczas ogladania filmu zacina sie. Zmiana na 50i powoduje ze obraz jest troche "plaski" ale za to dziala wszystko jak trzeba. Chcac uzyskac dobre kolory nalezy juz w tym przypadku konfigurowac ustawienia karty graficznej.

mateusz17171 napisał:
    jak ustawiam taką rozdzielczość to nic nie mogę przeczytać, takie ikonki są małe i troszkę zamazane

To wina odswiezania o czym napisalem wczesniej. Dodatkowo, jesli TV ma dzialac jako pulpit, wtedy nalezy dopasowac ustawienia w karcie graficznej pod TV. Dlatego tez czegos takiego sie nie robi, a TV stosuje jako "monitor" rozszerzony a nie podstawowy.

mateusz17171 napisał:
    co pozmieniać aby widok na telewizorze był dobry i nie zamulał kompa

Wylacznie ustawienia w karcie graficznej. To ze masz karte 5650 mobility nie ma nic wspolnego z karta 5650 z komputera stacjonarnego i nie sugeruj sie tym.

0
  • #3 07 Paź 2013 00:09
    mateusz17171
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź .

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo