Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus P5QPL-AM + Gigabyte GTX 550TI - duży spadek wydajności karty PCIE 1.1?

06 Paź 2013 17:15 2277 6
  • Poziom 23  
    Jak w temacie. Zakupuję tą kartę. Moja płyta główna z tego co wyczytałem ma PCIE 1.1 a karta potrzebuje wersję 2.0. Wiem że karty z pci-e 2.0 działają na 1.0, 1.1. Ale czy będzie to duży spadek wydajności tej karty?

Specyfikacja:

Płyta główna: Asus P5QPL-AM
    Procesor: C2D E4400 @ 2,4GHZ (nie długo Core 2 Quad Q6600 2,4 @ 2,9GHZ)
    Ram: 2 GB DDR2 GOODRAM 667MHZ @ 800MHZ (4GB/8GB 800MHZ możliwe 1033MHZ OC)
    Karta graficzna: (aktualnie Asus 7950GT 512MB)
    Dysk: Maxtor 250GB
    Zasilacz: Chieftec 550W
  • Poziom 31  
    Nie będzie spadku, gdyż ograniczeniem będzie wydajność procesora (także tego Quada @ 2.9GHz), a nie przepustowość PCIe w wersji pierwszej.
    Nie myślałeś nad zmianą platformy?
  • Poziom 23  
    Ogółem miałem zakupić Radeona HD 5770 1GB GDDR5. Jego koszt to (używka) ~250zł. Ten GTX 550ti widziałem jest wydajniejszy, a koszt podobny 270zł. Narazie nie mam takich funduszy by wymienić płytę główną. No ale zawsze w przyszłości można zakupić Płytę z obsługą procesorów i5 i ddr3 a karta graficzna zawsze już będzie w moich rękach. A na tym Quadzie to dużo ograniczy potencjał tej karty?
  • Poziom 33  
    Przy 5770 nie powinno być tak źle, sterowniki od AMD mniej obciążają procka.
  • Poziom 1  
    Ja do tej karty zaleciłbym zasilacz Fortron®. Chieftec to chiński badziew bez zabezpieczeń przeciwprzepięciowych.

Moderowany przez Matuzalem:

Za ten, reprezentatywny, przykład dorobku merytorycznego - blokada pisania 30 dni.

• Poziom 43  
    LukaRajzer napisał:
    Ja do tej karty zaleciłbym zasilacz FortronŸ. Chieftec to chiński badziew bez zabezpieczeń przeciwprzepięciowych.

Pisz dalej takie bzdury, to szybko ci się dostęp skończy.

Karty serii 4xx lub nowsze nie działają na 100% przy dwurdzeniówkach.
    Bez sensu jest więc ją trzymać, lepiej wziąć w rozliczeniu HD 5770 lub HD 6770.
  • Poziom 20  
    Jeśli planujesz rozbudowę komputera a chcesz zacząć od karty graficznej to myślę, że możesz tak zrobić ale nie unikniesz rozczarowania. Mógłbyś do tego zestawu kupić nawet GF Titan ale przez słaby procesor nie da z siebie dużo więcej od GF9600 GT.
    Tak więc spadku wydajności raczej nie odczujesz, ale przyrostu mocy także nie. Za mniej więcej 300zł mógłbyś kupić płytę główną Gigabyte GA-970A-UD3P, na niej mógłbyś spokojnie budować nową maszynkę bo ładowanie kasy w obecny sprzęt wydaje się bezsensu.
    (Wiem, że odbiegłem lekko od tematu, ale chciałem wyjaśnić po swojemu)

*Co do wpisu o zasilaczu (...) Polecam ten materiał https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html