Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łączenie akumulatorów eneloop R6

WujekNemo 06 Paź 2013 19:17 1773 7
  • #1 06 Paź 2013 19:17
    WujekNemo
    Poziom 6  

Witam

Potrzebuję informacji jak mogę połączyć akumulatorki. Obecne combo nie ładuje już mojej maszynki do strzyżenia, a trochę już zarosłem :) Zakupiłem teraz eneloopy i chciałbym je połączyć zgodnie z załączonym zdjęciem. Nie posiadam jednak zgrzewarki, która mogłaby to tak ładnie połączyć, a lutowanie chyba nie wchodzi tutaj w grę (nie chciałbym zepsuć akumulatorków wysoką temperaturą z lutownicy).
    Macie może jakieś pomysły DIY?
    Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Pozdrawiam
    Wujek Nemo

Łączenie akumulatorów eneloop R6

0 7
  • #2 06 Paź 2013 19:28
    goldi74
    Poziom 43  

Przy braku zgrzewarki w grę wchodzi tylko lutowanie. Najpierw trzeba oczyścić styk plusowy i minusowy i pobielić. Dopiero wtedy można połączyć akumulatorki. Ważne, żeby to robić w miarę szybko.

0
  • #3 06 Paź 2013 20:59
    WujekNemo
    Poziom 6  

A tak sobie pomyślałem, że przejdę się jutro do elektrycznego, być może mają zgrzewarkę i za dobre piwo mi to zmontują :)
    W każdym razie dzięki za szybką odpowiedź, jak się nie uda z elektrykiem to spróbuję z lutowaniem. Mam tylko pytanie: co to znaczy: "pobielić styki"?

0
  • #5 06 Paź 2013 21:53
    WujekNemo
    Poziom 6  

jdubowski napisał:
    Pocynować.

Dzięki :)

0
  • #6 06 Paź 2013 22:15
    gilus1
    Poziom 28  

A gdyby je umieścić w koszyczku?

0
  • #7 10 Paź 2013 18:39
    WujekNemo
    Poziom 6  

gilus1 napisał:
    A gdyby je umieścić w koszyczku?

Super pomysł z tym koszyczkiem, niestety, żaden z dostępnych nie mieści się w maszynce. Dodatkowo, jak dotąd, nigdzie nie udało mi się dorwać elektryka ze zgrzewarką. Jest tu jakiś dobry człowiek z Warszawy i poratuje mnie zgrzaniem baterii w w/w sposób? Oczywiście nic za darmo.

0
  • #8 12 Paź 2013 05:13
    topanja
    Poziom 9  

Znacznie szybciej będzie jak zlutujesz sam. Znalezienie zgrzewarki do tak drobnego zadania będzie kłopotliwe a jeśli już to kto będzie chciał brać się do pracy wartej 10gr.

0
  Szukaj w 5mln produktów