Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson SX510W - CISS pierwsze napełnienie - zapchana głowica?

06 Paź 2013 20:26 2052 3
  • Poziom 9  
    Witam, walczę dziś od kilku godzin z systemem CISS do Epsona. Robię to pierwszy raz, ale chyba zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją. Niestety podczas testu głowicy w miarę poprawnie drukuje mi tylko zółty. Kilkunastokrotne czyszczenie głowicy nie pomaga, co ciekawe czasem pojawia sie jakiś kolor, po kolejnym czyszczeniu ten znika, a pojawia się inny, czasem pojawią się 3 kolory, ale nie wszystkie dysze drukują, po kolejnym czyszczeniu drukują inne dysze, a te co przed chwilą drukowały już nie. Może macie pomysł gdzie może być problem. Drukarka nie była zaschnięta, używana na bieżąco z normalnymi atramentami (zamiennikami) bez żadnych problemów.

Jedna rzecz mi się nie zgadza z instrukcją, czy odessanie kartridży strzykawka powinno być z załączona do zestawu igłą czy tak jak w instrukcji sama strzykawką? Trochę się pośpieszyłem i użyłem igły, potem zobaczyłem w instrukcji że robią to sama strzykawka wyjmując te plastikowe koreczki - czy to ma jakieś znaczenie?
  • Poziom 23  
    na czas drukowania ustaw pojemniki z tuszami kilka centymetrow powyzej poziomu glowicy, lub nawet powyzej drukarki, tylko nie zapomnij odstawic po drukowaniu.
    Pozdrawiam
    Alcedo
  • Poziom 9  
    Dzięki, pomogło, nawet dobrze drukuje już po zestawieniu na poziom drukarki, ale domyślam się że to nie na długo. Pozdrawiam

Sławek
  • Poziom 7  
    Dzień dobry,
    Cieszę się, że przedmówca uzyskał pomoc i przepraszam, że podłączam się pod ten wątek z moim nieco innym pytaniem - czy epson sx510W musi bezwzględnie mieć toner do działania ? - nawet wtedy gd chcemy korzystać tylko z funkcji skanowania ? Właśnie przygarnąłem taki używany sprzęt, nie ma tam tonera czarnego, a pozostałe są zużyte. Potrzebny mi jest wyłącznie, jako skaner, ale nie mogę włączyc tej funkcji, w ogóle żaden przycisk nie działa, bo urządzenie każe mi wymienić tusze. Co robię nie tak ?
    Pozdrawiam,