Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot Partner 1.4 99' - Brak dmuchawy

motoroker 06 Oct 2013 20:31 2694 7
    motoroker
    Level 14  
    Pisze w nowym temacie ponieważ ten jest zamknięty.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.p...rk=topic&sid=2c456af4cfbff53ba06dbe51559ae74c
    Musze odświeżyć temat. Mam ten sam problem co poprzednik (bezpiecznik jest ok).
    Sprawdzałem na "krótko" silnik dmuchawy, okazało się ze działa.
    Wypiąłem przekaźnik (ten zielony, nie był w środku okopcony ani zaśniedziały).
    Po przekręceniu stacyjki mierzyłem napięcie na pinach w skrzynce (piny cewki przekaźnika) miernik wykazywał 1,2 do 1,4 (V).
    Na przekaźniku widnieje 12V/25A. Wydaje mi się ze jest to za małe napięcie które załącza cewkę na przekaźniku, powinno być 12?
    Jest to wina stacyjki?
    LoLek85
    Level 28  
    Zdecydowanie za niskie napięcie na cewkę przekaźnika, zmierz sobie napięcie raz do masy a raz do plusa i będziesz wiedział czy nie ma dobrej masy czy niestety nie ma dobrego plusa.
    motoroker
    Level 14  
    Sprawdzę sposobem który zaproponował kolega z góry.
    Mam jeszcze pytanie odnośnie tego przekaźnika. 12V/25A, tak pisze na tym przekaźniku, jest to napięcie i prąd "sterowania"? czy jest to prąd który płynie na odbiornik?
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Oj pomyśl! To nie boli! 25 amper* na taką ceweczkę? I jaki miałoby to sens, jakby tak duży prąd był potrzebny do załączania przekaźnika?

*- Przelicz sobie, jaka byłaby moc takiej cewki przy zasilaniu 12V.
    LoLek85
    Level 28  
    12V to napięcie cewki a 25A to maksymalny ciągły prąd jaki może płynąć przez styki robocze przekaźnika. Zewrzyj sobie w gnieździe przekaźnika 30 i 87 tak dla pewności czy dmuchawa ruszy.
    motoroker
    Level 14  
    Sytuacja w gnieździe przekaźnika.
    Dodam ze próbowałem uruchomić dmuchawę ze zworą styku 1 , 2. Nic to nie dało.

Peugeot Partner 1.4 99' - Brak dmuchawy
    LoLek85
    Level 28  
    Gratulować, gratulować!!!
    Ma działać na zwarcie?? Przecież to nie zgrzewarka...
    Zwiera się styki prostopadłe do siebie czyli 3 i 5.
    motoroker
    Level 14  
    Zaznaczam, połączyłem ze sobą styki w gnieździe przekaźnika a nie w samym przekaźniku (1 i 2). Skądinąd spróbowałem sposobu na wymuszenie właściwej pracy przekaźnika już zamontowanego w skrzynce.