Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C++ programowanie dla calkiem zielonego

MisiekSka 06 Paź 2013 21:36 1842 5
  • #1 06 Paź 2013 21:36
    MisiekSka
    Poziom 6  

Dobry wszystkim
    muszę napisać na niedługo kilka programów z tym,że nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.Czemu?
    Bo jestem zupełnie początkujący jeśli chodzi programowanie.Czytam co prawda o programowaniu w c++ ale...

Zad 3. (1 punkt)
    Napisz program, który na wejściu (z konsoli) otrzymuje dane o wadze (w kilogramach) i wzroście (w centymetrach) osoby, a na wyjściu wypisuje informację: niedowaga, norma lub nadwaga, zgodnie z kryterium:

Niedowaga: waga < wzrost/2.5
    Norma: wzrost/2.5 <= waga <= wzrost/2.3
    Nadwaga: wzrost/2.3 < waga
    Zad 4. (1 punkt)
    Napisz program, który na wejściu (z konsoli) otrzymuje datę w formacie dd/mm/rr a na wyjściu wypisuje datę w formacie dd, miesiąc, rok. Na przykład data wejściowa 25/12/61 jest przetwarzana do postaci 25 grudzień 1961

Zad 5. (1 punkt)
    Napisz program, który pobiera z wejścia trzy liczby double i wypisuje je posortowane malejąco.

Zad 6. (1 punkt)
    Napisz program, który po wprowadzeniu długości trzech boków, sprawdzi czy można z nich zbudować trójkąt.

Zad 7. (3 punkt)
    Rozwiń poprzedni program o sprawdzanie czy tworzony trójkąt będzie prostokątny, równoboczny, równoramienny. Należy napisać trzy różne programy.

Zad 8. (1 punkt)
    Napisz program, który umożliwi wprowadzenie długości boków prostokąta, a następnie wypisze na konsoli jego pole i obwód.

Zrobiłem zadanie 3,5(niezbyt "ekonomicznie" bo z samymi warunkami "if"-inaczej nie potrafię) i 8.
    Mógłby ktoś pomoc mi z pozostałymi?
    ps.przy okazji bardzo proszę o jakieś tytuły książek czy coś do szybkiego ogarnięcia c++.Aktualnie czytam Symfonię Grębosza
    pozdrawiam

0 5
  • #2 06 Paź 2013 21:49
    semar201
    Poziom 8  

zad.4
    Zacznij od tego ze wczytaj dane do stringu.
    Wypisz 2 pierwsze znaki stringu i spacje

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

najprościej to ifami albo switchem dla odpowiedniego numeru miesiąca wypisz nazwę

albo

wypisz " 19" a następnie 2 ostatnie cyfry z stringu

To nie jest trudne...

0
  • #3 07 Paź 2013 07:26
    the_fifth_horseman
    Poziom 32  

5 i 6 akurat są prawie identyczne do dwóch jakie sam miałem na studiach.

Do 5, sprawdzasz czy którykolwiek odcinek jest dłuższy bądź równy od sumy pozostałych dwóch.
    Do 6, zlicz ile boków jest identycznej długości po czym skorzystaj z twierdzenia Pitagorasa (traktując najdłuższy bok jako przeciwprostokątną) aby sprawdzić czy trójkąt jest prostokątny.
    Poniżej moje stare rozwiązanie do prawie identycznego zadania (bardzo mało czytelny, uprzedzam):

Kod: cpp

0
  • #4 07 Paź 2013 10:16
    23844
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 07 Paź 2013 19:36
    MisiekSka
    Poziom 6  

Dobra dzięki wielkie wszystkim za odpowiedzi.Obczaję kod który wysłaliście i dam sobie radę, niestety jestem pewien,że za jakiś czas znów będę potrzebował naprowadzenia.
    Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dzięki!

0
  • #6 08 Paź 2013 13:48
    marcus753
    Poziom 9  

Ja polecam zaopatrzyć się w dobry kurs lub książkę bo to są naprawdę podstawy i dobrze jest takie rzeczy umieć ;)

0