Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xoom MZ601 - zasilanie z instalacji samochodowej 12V

waleryfw 06 Paź 2013 22:02 1734 6
  • #1 06 Paź 2013 22:02
    waleryfw
    Poziom 13  

Posiadam tablet XOOM MZ601 firmy motorola . Mam prośbę do bardziej obeznanych w temacie zasilanie w/w tabletu z instalacji samochodowej 12V . Zasilacz oryginalny ma parametry 12V / 1,5A podłączany do sieci 230V i jest OK . W instrukcji pisze że nie można ładować tabletu ze złącz USB ( sprawdzałem fakt nie można) . jaki powinienem mieć zasilacz w samochodzie ?

0 6
  • #2 06 Paź 2013 22:24
    kizek
    Poziom 35  

Jeżeli oryginalny zasilacz "daje" 12V oraz 1,5A napięcia stałego to wystarczy zastosować wtyczką do gniazda zapalniczki samochodowej z bezpiecznikiem i odpowiedni wtyk do tabletu pamiętając o polaryzacji.

Moderowany przez Futrzaczek:

3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    Ostrzeżenie #5.

0
  • #3 07 Paź 2013 06:27
    Freddy
    Poziom 43  

kizek napisał:
    Jeżeli oryginalny zasilacz "daje" 12V oraz 1,5A napięcia stałego to wystarczy zastosować wtyczką do gniazda zapalniczki samochodowej z bezpiecznikiem i odpowiedni wtyk do tabletu pamiętając o polaryzacji.

Nie wprowadzaj w błąd. Napięcie w instalacji może dochodzić do 14,5V ! a przy uszkodzeniu reglera nawet 17V
    waleryfw :arrow: Należy zastosować zasilacz 12V 1,5A, tak jak napisano !
    Można je kupić w sklepach, lub na Allegro.

0
  • #4 07 Paź 2013 12:48
    waleryfw
    Poziom 13  

Też tak myślałem że bezpośrednie podłączenie się pod instalację raczej nie jest bezpieczne bo to napięcie nie jest zawsze stałe. Myślałem nad zasilaczem z jakąś przetwornicą, może ktoś ma doświadczenie? Zakupiłem zasilacz ze znajomego portalu i właśnie ma bezpiecznik i nic więcej i mam obawy...

0
  • #5 07 Paź 2013 17:38
    Freddy
    Poziom 43  

waleryfw napisał:
    Też tak myślałem że bezpośrednie podłączenie się pod instalację raczej nie jest bezpieczne bo to napięcie nie jest zawsze stałe. Myślałem nad zasilaczem z jakąś przetwornicą, może ktoś ma doświadczenie? Zakupiłem zasilacz ze znajomego portalu i właśnie ma bezpiecznik i nic więcej i mam obawy...

Spróbuj tam włożyć stabilizator LDO, jeśli się na tym znasz !
    Za 20 zł można na tym portalu kupic taki ale z przetwornicą.

0
  • #6 08 Paź 2013 18:03
    waleryfw
    Poziom 13  

A co kolega myśli o zasilaczu samochodowym A13-37A-C7 oczywiście po odpowiednim podłączeniu wyjścia

0
  • #7 09 Paź 2013 20:53
    waleryfw
    Poziom 13  

Znalazłem schemat kolegi djfarad02 . Zmontowałem i jest OK . Myślę że to będzie to . Dziękuję wszystkim za pomoc . Temat zamykam .

0