Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica Model GE0204, Typ G6E1.3 -

jackal09 06 Oct 2013 22:07 1512 1
 • #1
  jackal09
  Level 1  
  Witam,

  Posiadam kuchenkę Amica Model GE0204, Typ G6E1.32S2ZpMA. Problem tkwi w piekarniku. Ostatnim czasem okazało się, iż grzeje on tylko po prawej stronie. Dodatkowo nie idzie osiągnąć temperatury wyższej niż 150 stopni. Czy na podstawie tego, bez pomiarów można określić, która część uległa awarii ? Pytam ponieważ kuchenkę posiadam jeszcze na twardym złączu do sieci gazowej, a oprócz tego jest ona zabudowana w malutkiej kuchni. Zastanawiam się czy uda się ją naprawić bez odłączania jej od sieci gazowej i odsuwania od ściany.

  Za wszystkie uwagi z góry dziękuję.
 • #2
  pawel12
  Level 19  
  Rezystancję grzałek możesz sprawdzić łapiąć przewody przy przełączniku funkcyjnym, czyli do podniesienia płyta podpalnikowa. Jeżeli któraś grzałka okaże się do wymiany-niestety musisz kuchnię wyciągać. Najlepiej od razu przerobić podłączenie na elastyczne i będzie spokój na przyszłość. Termostat wymienisz bez wyciągania-najpierw musisz wszystko sprawdzić zanim zaczniesz demolkę.

  Moderated By movzx:

  "Łapiąc" przewody? Przy zbyt dosłownym rozumieniu powyższego, może skończyć się wypadkiem. Nie chcę tu ubliżać inteligencji czytającego, ale jednak proszę wyrażać się precyzyjniej.