Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] zasilacz/inwerter logika do JVC 40hg45eav

e-coli 06 Paź 2013 22:18 3678 15
    e-coli
    Poziom 10  
    jak w temacie, poszukuje w/w do telewizora JVC 40hg45eav - niestety w modelu który dostałem ich brakuje stąd też nie jestem w stanie podać oryginalnych oznaczeń.

Preferowany odbiór osobisty w warszawie ale poczta/kurier też dostarczyć może
    preferowana fv :)

pozdrawiam.
    lisek
    Spec od monitorów
    To podaj jaka matryca jest w tym Full HD LED.

* (nie czasem LT-40HG45E ? )
    e-coli
    Poziom 10  
    Tak, jest to LT-40HG45E, zasugerowałem się informacją z kartonu.
    W środku siedzi matryca LTA400HM13 rev C04.
    lisek
    Spec od monitorów
    Tam jest normalny zasilacz PSU + LED -driver (zasilacz dla matrycy led"owskiej)
    - którego Ci brakuje ?
    Rozumiem ,że invertera (czyli Driver LED)
    Wrzuć foto. zasilacza to co masz .

Dla tych matryc Samsunga z róznymi wer. (ver. > zazwyczaj problem mocowań mechanicznych, gniazda złącz) rózne firmy stosowały "swoje w/w podzespoły"
    popatrz np.
    Philips
    http://www.wisiny.com/philips-40pfl4706-f7-led-tv-repair-parts-kit-version-1
    Toshiba
    http://www.shopjimmy.com/samsung-lj97-03497b-led-driver.htm
    INVERTOR: SSL400_0E2B REV0.1
    PSU: PE461CO

Popatrz u Siebie na łączówki , złącza i musisz coś dobrać / przerabiać.

JVC dzisiaj to już "inna bajka" w dziedzinie TV.

p.s
    To jest

Link_LED-BACKLIGHTS
    e-coli
    Poziom 10  
    Niestety tak jak pisałem, brakuje całej sekcji zasilania. Do tego płyta sygnałowa prawdopodobnie też może być trafiona.
    Stąd też wolałbym nabyć całą sekcję zasilania (PSU+LED driver) oraz płytę sygnałową.
    lisek
    Spec od monitorów
    Jaka u Ciebie jest płyta sygnałowa?
    Co na niej jest napisane?

Tak "na oko" pobieżnie i na szybko to koszt (po tym co widzę u siebie, jak przypuszczam ) to circa rzędu 200$ + ew. przesyłka.
    * (nie wiem ile na ...znanym portalu w PL).
    satgal
    Poziom 40  
    Najpierw to bym spawdził matrycę że jak pisano w aukcji że nie pobita to nie oznacza że jest dobra.
    e-coli
    Poziom 10  
    Przyznam że pewności co do matrycy nie mam - po prostu dostałem taki ubogi egzemplarz.
    Czy jest opcja jej sprawdzenia bez zasilacza/płyty sygnałowej ? (podanie zasilania na odpowiednie piny ?).

Co do ew. płyty sygnałowej sprawdzę po pracy.
    satgal
    Poziom 40  
    Co da sprawdzenie samej MB. Tak jak piszesz że brakuje zasilacza, inwertera do LEDów (SSL400), tcona i pewnie jeszcze jakichś kabelków. TV tak nie typowy produkowany dla supermarketów Tesco że trudno coś do niego znaleść. Wiadomo o nim tylko na pewno w jakim stanie jest obudowa.
    e-coli
    Poziom 10  
    Zatem więc znalazłem chwilę żeby rozdłubać telewizor, i:
    - płyta sygnałowa:
    - wg nadruku na płycie to 17MB62-2.5
    - wg naklejki: 10078255 23038689 801 40"
    kod kreskowy....
    26859548 SDIHM 13
    047 b MB62(JVC)

i zdjęcia z tv również załączam.
    Z tego co rozumiem t-con jest obecny bo płyta jest wpięta w płytkę przed matrycą.

Płyta sygnałowa

i widok całego TV

i jest to TV który chciałbym reanimować.
    satgal
    Poziom 40  
    Wygląda na to że ten tv produkowany na podzespołach tureckich Vestel do różnych tv np Toshiba i innych, może mieć zasilacz pasujący do tej MB typ 17PW07-2.
    e-coli
    Poziom 10  
    Czyli podsumowując, dopiero po zakupie zasilacza:
    17PW07-2 (Vestel)
    oraz driver'a LED:
    SSL400_0E2B REV0.1

będę mógł wstępnie określić stan matrycy i ew. logiki.
    Czy logika z innego modelu (mniejszy/większy rozmiar ekranu) ale ten sam nadruk na płytce (17MB62-2.5) będzie działała poprawnie z tą matrycą ?
    satgal
    Poziom 40  
    Czy dopiero to zależy od tego co naprawia. Jeden zacznie od jakichś pomiarów i dokładnego przeglądu tego co jest, może np. coś takiego zauważyć i uznać że szkoda czasu i pieniędzy inwestować. Co do MB która jest to na razie szkoda czasu na dyskusje.
    lisek
    Spec od monitorów
    Taka płyta od Vestela jak Twoja była w polskim Sharp LC-32LE240E z zasilaczem
    17PW07-2
    -matryca Led"owa LC320EUN-SDV1 LG Display + LED Driver 6917L-0065C (6917L-0065C )
    - T-con 6870C-0368A VER V0.6 ok. 30$
    Driver LED
    T-con od Sharp

Link_17MB62-2.5
    Link_PSU 17PW20-2

Orginalny driver SSL400_0E2B REV? na ebay jest od ( 15 funów used) do 80$ lub ok. 35 funów.
    Zasilacz 17PW07-2 średnio 35_funów £35.00

Policz sobie koszta ... i dalej wielka niewiadoma?!
    satgal
    Poziom 40  
    Trzeba jeszcze dodać tej kalkulacji że ci co coś radzą też mogą się mylić, choć starają się pomóc. Temat trudny dla osoby bez doświadczenia która liczy że ten co to sprzedał się nie znał lub wymontował uszkodzone podzespoły a dobre pozostawił w nim.
    e-coli
    Poziom 10  
    Dziękuję wszystkim zainteresowanym za pomoc i rady.
    Stwierdziłem mimo wszystko że zaryzykuję i zakupię brakujące elementy i ew. będę wtedy badał i w razie problemów będę pytał jak wyczerpię wszystkie opcje :D

o wynikach dam znać.

Pozdr.