Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

open office calc - open office calc

kikwelde 06 Paź 2013 22:41 1356 9
  • #1 06 Paź 2013 22:41
    kikwelde
    Poziom 2  

Witam, mam pytanie do szanownych forumowiczów, może ktoś będzie wiedział jak zrobić program w open office calc do wypełniania komórek. Zacząłem już, ale nie potrafię skończyć. Mogę przesłać plik bo tłumaczenia za dużo a w pliku wszystko widać. open office calc - open office calc

0 9
  • #3 06 Paź 2013 23:19
    kikwelde
    Poziom 2  

Dokładnie jest to formularz do drukowania etykiet przylepnych na szybach zespolonych, komórki wypełnia według kolejnych danych np. Kontrahent:x ; pozycja zlec nr 23 ; szt. 3 (i tutaj jeśli wpisze 3 to zapełnia mi kolejne trzy zestawy naklejek), norma to pole z PN-EN ma się pokazywać lub nie.

0
  • #4 06 Paź 2013 23:34
    Januszf777
    Poziom 27  

Witaj.
    A korzystasz z jakiegoś programu ewidencyjnego (magazynówka, sprzedaż, księgowanie itd...) tam powinny być opcje obsługi magazynu wraz z kodami kreskowymi?

0
  • #5 07 Paź 2013 00:44
    kikwelde
    Poziom 2  

Tak korzystam z programu magazynowego, jednakże szefostwo nauczyło się i przyzwyczaiło do posługiwania się arkuszem do drukowana naklejek :cry: myślałem że przerobię im ten arkusz na coś takiego, ale nie potrafię go zwalczyć.

0
  • #6 07 Paź 2013 00:49
    Januszf777
    Poziom 27  

Załącz ten arkusz który chcesz przerobić wraz z dokładnymi wskazówkami co ma się zmienić lub powstać. Inaczej jest to pisanie oprogramowania od nowa.

0
  • #7 07 Paź 2013 00:59
    kikwelde
    Poziom 2  

Po kliknięciu przycisku wprowadź dane chciałem żeby się otwierało okno z polami do wpisu: kontrahent, pozycja, sztuk, szyba, wymiary. Przy czym przy ilości np 2 żeby zapełniało cały zestaw ( kontrahent, pozycja, sztuk, szyba, wymiary) x 2.

0
  • #8 13 Lut 2014 11:24
    jarasnet
    Poziom 11  

Witajcie,
    ja mam pytanie o sortowanie alfabetycznie wierszy. Mam spis firm, w pierwszej kolumnie nazwa, w drugiej adres, w trzeciej tel i mail, we czwartej opis. Jak posortować wiersze alfabetycznie wg. nazwy (czyli wg. pierwszej kolumny) we wszystkich kolumnach? Bo kolumny sortuje oddzielnie i robi się bałagan, wszystko wymieszane! :D

0
  • #10 13 Lut 2014 11:42
    jarasnet
    Poziom 11  

LA72 napisał:
    Zaznaczasz wszystkie komórki i sortujesz wg tej, która cię interesuje.

No popatrz, działa, dzięki!

0