Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup mikrofonów bezprzewodowych.

06 Paź 2013 22:57 2103 3
 • Poziom 14  
  Witam.
  Planuję zakup mikrofonów bezprzewodowych do karaoke na zabawach. Zazwyczaj to będą imprezy w pomieszczeniu czasem w plenerze ale z odbiornikami na scenie wiec efektywny zasięg 20 -30 metrów wystarczy bo wiadomo ze są większe w specyfikacjach. Jako częstotliwość nośną 800MHz ponieważ jest bardziej odporna na zakłócenia. I trzecia sprawa to cena:)
  Na allegro znalazłem zestaw EM FORTE 33 http://allegro.pl/mikrofon-bezprzewodowy-em-forte-33new-uhf800mhz-i3597857948.html cena poniżej 300zł za 2 sztuki mikrofonów wiec bardzo korzystnie i pytanie do Was czy to ma prawo działać? Czytałem ze na poważne imprezy to minimum AKG WMS 40 pro http://allegro.pl/akg-wms-40-pro-mini-zestaw-bezprzewodowy-wokal-wwa-i3603843444.html ale to już cena x 3 przy podwojnym zestawie wiec trochę za drogo....

  Jeżeli jakieś inne propozycje macie do zaoferowania to też chętnie poczytam o nich.

  Dziękuję bardzo z góry za wszystkie odpowiedzi i opinie.
 • Poziom 36  
  Bez natychmiastowej (czytaj: niezauważalnej dla niewtajemniczonych) możliwości zmiany częstotliwości pracy w razie zakłóceń (lub możliwości przejścia na system przewodowy) można osiągnąć: kłopoty / zepsucie opinii / "tylko wstyd" / koszty i problemy prawne (w zależności od okoliczności i umowy ze zleceniodawcą)...
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2156703.html - nie sugeruj się że VHF czy UHF, poczytaj zagnieżdżone linki.
  Trzeba dokładnie sprawdzić jakie częstotliwości i systemy (TV, DAB, CDMA i inne *) są używane na danym terenie, ale i to nie gwarantuje że na miejscu nie będzie lokalnych źródeł zakłóceń (wszelkie urządzenia elektroniczne, zwłaszcza nowe...) - nawet piwnicy lub w podziemnej jaskini.... (Wcześniejsze sprawdzenie może nie wystarczyć, wiele urządzeń zakłóca okresowo, ktoś może coś przenieść, nastąpi synergia itd.). Dlatego - patrz na początku.

  * Wcześniej podane w linkach przykłady częstotliwości i mocy nadajników TV nie muszą być w danym momencie aktualne z powodu likwidacji TV analogowej i zastępowania jej przez DVB-T, DAB i inne systemy.
 • Poziom 14  
  Dziękuję za lekturę. A czy może ktoś z forumowiczów testował podobnej (niskiej) klasy sprzęt? Czy to jest warte zachodu?