Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa kabla w dysku przenośnym

Omzigus 06 Paź 2013 23:43 1008 3
  • #1 06 Paź 2013 23:43
    Omzigus
    Poziom 6  

Witam!
    Mam następujący problem. W moim dysku przenośnym jest "wbudowany kabel". Jednak od dłuższego użytkowania uległ on uszkodzeniu i dysk działa jedynie w bardzo niestandardowym ułożeniu tego kabla.
    W obudowie dysku jest niewielki układ scalony do którego podłączony jest oryginalny kabel. Chciałem wymienić go na nowy, odlutowując stary i na jego miejsce wlutować nowy, jednak okazuje się, że z oryginalnego wychodzi 5, a nie 4 przewody.
    Oryginalny ma przewody: niebieski, czarny, zielony, czerwony. Nowy ma przewody w kolorach izolacji (zbliżonych do): żółty, zielony, biały, czerwony.

Czy uda mi się naprawić to kupionym przeze mnie kablem z 4 przewodami wewnątrz? Do czego może być 5 przewód skoro w USB są 4 styki? Na obudowie dysku jest przycisk "backup", który przy odpowiednim oprogramowaniu automatycznie archiwizuje wybrany wcześniej folder na dysk, może to z nim związany jest kabel??
    Zamieszczam zdjęcia i z góry dziękuję za pomoc.

• #2 06 Paź 2013 23:51
    pitrala1
    Poziom 33  

Ostatni kabel podpina sie do obudowy gniazda USB.

• #3 06 Paź 2013 23:53
    Omzigus
    Poziom 6  

Czyli tym kablem białym, który dokupiłem nie mogę zastąpić oryginalnego? Czy da się to jakoś obejść? Jeśli się nie da to gdzie mogę kupić taki z pięcioma przewodami?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME