Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zestaw do 3000,00 ??

pestkacz 07 Paź 2013 10:26 2088 7
  • #1 07 Paź 2013 10:26
    pestkacz
    Poziom 7  

Witam !!
    Jestem na etapie zakupu mojego pierwszego sprzętu, proszę o rady!

Pokój 4,5 * 5,5 m, panele, dywanik, dwie kanapy i stolik pod sprzęt. Na ścianach tapeta. Firanki plus zasłony.
    Budżet - absolutne max. to 3000,00 zł (za całość).
    Sprzęt ma służyć głównie do muzyki elektronicznej (70%), reszta to TV, filmy i PS3.
    Chciałbym do niego podłączyć TV, PS3 oraz dekoder nc+.
    Na razie moje typy to:
    Onkyo 414 oraz Pioneer VSX-528 - mają w miarę dobre opinie na tutejszym forum, jeśli chodzi o amplituner KD do słuchania muzyki... Ponadto zależy mi na radiu internetowym, a tego w tym budżecie nie ma żaden amplituner stereofoniczny.
    Z głośników słuchałem już:
    Wharfedale Vardus 300 - bardzo lichutko
    JAMO s606 - lepiej, ale bas jakoś tak dudni (chciałbym, żeby był wyraźny i płynny)

Doradzano mi jeszcze TAGA 806 i AVANCE S 777 ale gdzieś wyczytałem, że do muzyki elektro - mimo dobrej klasy - raczej średnio się spisują...

Myślałem o zestawie amplituner KD + 2 głośniki + subwoofer (pytanie jaki)
    Słyszałem, że można do amplitunera KD dodać wzmacniacz stereo i przez niego puścić dźwięk na głośniki... Nie wiem tylko czy któryś z wymienionych nadaje się do podpięcia wzmacniacza (czy ma niezbędne wejścia). Ponadto nigdzie nie znalazłem informacji o słuchaniu muzyki mp3 z dysku zewnętrznego, jaką pojemność może mieć taki dysk, bo słyszałem, że niektóre amplitunery nie dźwigną 320 GB.

Moje pytanie jest takie:
    lepszy będzie zestaw AMPLI KD + 2 KOLUMNY + SUB (proszę o propozycje konfiguracji) czy też AMPLI KD + WZMACNIACZ + 2 KOLUMNY (tu również proszę o typy).

Myślę, że za pół roku będę w stanie dołożyć kolejnego tysiaka więc mógłbym dokupić subwoofer lub wzmacniacz później.

Bardzo proszę o pomoc, bo jak się szybko nie zdecyduję to dziewczyna położy rękę na budżecie i zostanie mi ...

dziękuję !!

0 7
  • #2 07 Paź 2013 10:59
    RMS.pl

Poziom 26  

W Twoim wypadku najbardziej optymalny zestaw to wzmacniacz stereo, kolumny podłogowe + z czasem subwoofer.

0
  • #3 07 Paź 2013 13:58
    zukzukzuk
    Poziom 20  

Witaj!
    Zacznij od Nakamichi AV-10 :D

Pozdrawiam!

0
  • #4 10 Paź 2013 11:34
    pestkacz
    Poziom 7  

Witam ponownie!
    Widzę, że niewiele typów... :)
    Przejrzałem propozycje stereo przy okazji innych tematów, poczytałem po necie i muszę się zgodzić, że stare klasyki to jest to, co będzie mi potrzebne.
    Muszę jednak mieć na uwadze żądania drugiej połówki i amplituner KD jest mi też niezbędny (podłączenie do internetu, wejścia HDMI dla nc+ i PS3 itp..., później dodatkowe głośniki)
    Niestety, na Nakamichi nie mogę sobie pozwolić, ale na ARCAM, NAD czy CAMBRIDGE już raczej tak...
    Mam kilka pytań:
    - jaka konfiguracja? bardzo dobre opinie forumowiczów zbiera NAD C320 (nie upieram się, każdy inny w kwocie do 700 zł może być) - da się go połączyć z amplitunerami produkowanymi dzisiaj? Jak pisałem, interesuje mnie Onkyo 414 lub coś w podobnych pieniądzach z wejściem ethernet i portami USB (90% muzy mam w formacie mp3)
    - jakie głośniki? tu również przeglądając fora znalazłem KEF C5 (2 szt. za 1600 zł) lub coś podobnej klasy (najlepiej też NOWE ale za mniejsze pieniądze) - jak pisałem, słucham muzyki elektronicznej - marzę o płynnym basie (jeśli ktoś może, niech wrzuci na YT: wykonawca !!! - kawałek SLYD, będzie wiedział co mam na myśli)
    - gdzie w przyszłości podłączyć subwoofer? Do amplitunera KD czy do wzmacniacza? Z tyłu wzmacniacza widzę mnóstwo wejść, ale żadne nie jest opisane "subwoofer" jak to mają w zwyczaju opisywać na dzisiejszych wyrobach :)
    - czy do wzmacniacza podłączę komputer lub laptop (jakim kablem?)

Wiem, że niektóre pytania mogą być na poziomie przedszkolaka, ale naprawdę nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, więc proszę o wyrozumiałość.

Podsumowując:
    - używany wzmacniacz stereo - 600 zł
    - nowy amplituner KD - 1300 zł
    - kolumny podłogowe - 1500 zł
    - za pół roku subwoofer (proszę o typy do 1000 zł)

Z góry dziękuję za pomoc !!

0
  • #5 15 Paź 2013 08:55
    petrus
    Poziom 24  

Widziałem na Allegro porządnego Harman Kardon 430 za bodajże 800zł. Na początek wystarczy i nie potrzebny wzmacniacz. Więcej gotówki przeznacz na kolumny, to one w głównej mierze stanowią o dźwięku.

0
  • #6 15 Paź 2013 10:41
    pestkacz
    Poziom 7  

Dzięki za propozycję - w międzyczasie trochę mi się zmieniło i już jestem zorientowany tylko i wyłącznie na stereo :) Ten avr 430 wygląda całkiem całkiem - ale nada się do stereo? w MM zaproponowali mi onkyo 8050 + klipsch icon f-26 (już wiem, ze tak (albo lepiej) powinny grać moje głośniki... Jeśli masz jakieś propozycje co odsłuchu (i zakupu) czegoś na tym poziomie, byłbym wdzięczny. Zwiększyłem budżet do 5000 (max. 2 tys. teraz - reszta na raty). Używany amplituner to dobre rozwiązanie? Nie zamęczył go poprzedni właściciel? dzięki!

0
  • #7 15 Paź 2013 14:03
    Pablo1964
    Moderator

pestkacz napisał:
    Ten avr 430 wygląda całkiem całkiem - ale nada się do stereo?
    Tak, ale tylko w przypadku, gdy stawiasz na system wielokanałowy i przewagę stanowią filmy. Przeczytaj ten artykuł. Warto zastanowić się także nad Kenwoodem RA-5000.

0
  • #8 16 Lut 2014 18:57
    pestkacz
    Poziom 7  

Po 4 miesiącach poszukiwań skleciłem taki zestaw:
    wzmacniacz HK680
    kolumny Elac 68.2
    gramofon ProJect Debut (wkładka Ortofon Red)

dzięki za prywatne porady - bez nich dalej byłbym w d...

Za te (normalnie ok. 6000-6500zł) pieniądze sprzęt powala na kolana!
    Gościnnych słuchaczy zostawia z myślą o zmianie swojego :)

Do zamknięcia.
    Thx!

0