Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Voyager 1250g - Podłączenie czytnika kodów kreskowych do komputera

07 Paź 2013 11:41 4158 3
  • Poziom 7  
    Witam,

Zakupiłem czytnik Voyager 1250g z interfejsem na RS232 i chciałbym go podłączyć do komputera bez tego portu poprzez przejściówkę RS232 -> USB. Posiadam taką przejściówkę jednak po podłączeniu skanera poprzez ten adapter oprócz wykrycia sprzętu "Profilic USB-to-Serial Comm Port (COMx)" (gdzie x to numerek zależny od tego do którego portu USB się wepnę) nie dzieje się absolutnie nic. Nie wiem czy potrzebuje jakieś dodatkowe sterowniki, przejściówka jest złej jakości czy sam skaner potrzebuje zewnętrznego zasilania. Instrukcja nie opisuje sytuacji, gdy połączenie odbywa się poprzez adapter.
  • Poziom 18  
    Witam
    Czy w zestawie był kabel RS232, do którego dołącza się zewnętrzny zasilacz, oraz sam zasilacz? Jeżeli nie, to musisz dokupić.
  • Poziom 11  
    A z czym współpracuje ten czytnik? Jakieś konkretne oprogramowanie?

Brzmi to tak, jakbyś nie skonfigurował w oprogramowaniu z którego portu i z jakimi parametrami działa czytnik.

Podłączanie urządzeń pod COM nie jest sygnalizowane i żadne sterowniki automatycznie się nie instalują, tak, jak w przypadku urządzeń USB (ten "Profilic USB-to-Serial Comm Port" to właśnie urządzenie na USB). Po RS232 czytnik wysyła (możliwe, że i odbiera) "jakieś" sygnały, potrzebujesz programu, który wie gdzie (który port COM) i jak (jakie parametry typu szybkość) je odczytać.

wasyl32 wg wklejonej przez ciebie instrukcji jeśli czytnik fabrycznie nie miał zasilacza, to oznacza, że jest on zbędny. Jeśli jest z drugiej ręki i poprzedni właściciel zapomniał dołączyć zasilacza, to fakt, ale może on równie dobrze zasilania nie potrzebować.
  • Poziom 7  
    Z mojej konsultacji z fachowcem wyszło na to, że po interfejsie RS232 czytnik współpracuje z kasą bez zasilacza, natomiast by działał z komputerem wymagany jest zasilacz, który rzekomo jest droższy od kabla USB. Zakupiłem więc kabel USB i mam problem z głowy.