Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother - Drukarki sieciowe brother, BRAdmin, ustawienia IP Filter

07 Oct 2013 12:20 2493 1
 • Level 24  
  Mam poważny problem z ograniczeniem dostępu do drukarek Brothera, które w sieci pracują samodzielnie. Dotyczy to kilku modeli obsługiwanych przez BRAdmin, np. MFC-7440, MFC-J430W i paru innych.

  Dajmy na to jest sieć 10.11.12.0/24 i drukarki elegancko pobierają IP przez DHCP.

  IP mojego komputera 10.11.12.33.W BRAdmin (lub w drukarkach które to umożliwiają, w panelu na www) wpisuję to jako IP administratora. Nic to nie daje, bo jak odetnę dostęp filtrem, nie mogę nic zrobić oprócz resetu ustawień.

  Jako IP użytkownika próbowałem podawać np. 10.11.12.13/255.255.255.255 jak sugeruje instrukcja i autopodpowiedź - w tym wypadku drukarka po restarcie nie pozwala na wydruk w ogóle nikomu, komp wpisany jako admin też nie ma dostępu, również do BRAdmin = nabijam kilometry idąc do drukarki ją zresetować.
  Nie wiem jak w innych, ale 7440 z wbitymi w ten sposób adresami, nie przyjmuje nawet konfiguracji DHCP, tak jakby ruch z serwera też był zablokowany ( :?:)

  Wpisanie 10.11.12.13/255.255.255.0 - w tym wypadku drukować może cała sieć co zresztą akurat wydaje mi się logiczne.

  Jak więc to poustawiać, żeby np. z danej drukarki mogło korzystać tylko kilka komputerów ?

  Podsumowanie moich ustawień:

  IP Filtering ustawiam na Enable
  Administrator IP - j/w
  Access settings: Accept the following adresses
  IP Filter Address 1 i IP filter mask 1 - jak w opisie wyżej

  Brother - Drukarki sieciowe brother, BRAdmin, ustawienia IP Filter

  Przekopałem chyba pół Internetu i rozwiązania problemu nie znalazłem, może ktoś to kiedyś ustawiał i się podzieli informacjami ?
 • Level 24  
  Problem rozwiązany, korzystając z ustawień dynamicznych należy dodać do IP Filtra adres serwera DHCP, inaczej drukarka nie pobierze ustawień. Sprawdzone na kilku laserówkach i atramentówkach obsługiwanych przez BRAdmin.
  Problem nie dotyczy drukarek ustawionych statycznie.

  EDIT: No jednak problem nie do końca rozwiązany. Rozwiązanie j/w działa w laserówkach, ale w atramentówkach nie do końca.
  Po dodaniu użytkowników i serwera DHCP do filtra IP, niby wszystko jest OK.
  Użytkownicy dodani widzą drukarkę, mogą ją wyszukać i zainstalować, mogą skanować, wejść na www (mimo, że nic tam nie ma).
  Użytkownicy nie dopisani nie mają dostępu.

  Problem w tym, że użytkownicy dopisani nie mogą drukować - zadanie jest przyjmowane do wydruku po stronie PC, natomiast do drukarki nie dociera - wisi sobie w nieskończoność w kolejce, nie wyskakuje żaden błąd ani nic. Teraz szukam rozwiązania tego problemu, na razie bezskutecznie - napisałem do supportu Brothera i czekam na jakąś podpowiedź.