Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z lodówką Ardo CO2412BA-2

16 Mar 2005 19:21 5826 19
  • Poziom 14  
    Lodówka ma prawie 3 lata i zaczeła słabo chłodzić. Tylna ścianka pokrywa się szronem tylko w górnej części, dodatkowo jest pęknięcie w dolnej części na prawie całą szerokość lodówki. Normalnie się włącza i wyłącza, temperatura wewnatrz też jest prawidłowa tylko że wcześniej szroniła się prawie cała ścianka (parownik) a teraz nie, nawet przy kilkugodzinnej pracy agregatu bez przerw. Na dodatek popękał mi plastik od wewnętrznej strony drzwi i uszkodził się włącznik światła. Sprzęt ma jeszcze 2 miesiące gwarancji (3lata) i chodzi mi o to w jaki sposób powinno to być naprawione przez autoryzowany serwis Ardo żeby się nie popsuło zaraz po gwarancji.
  • Poziom 10  
    Sprawdź termostat - to podstawa . Badanie z termometrem w lodówce . Następnie sprawdź uszczelki w dzwiach i ewentualna ich wymiana.
  • Poziom 14  
    Uszczelki są dobre, dokładnie sprawdziłem. Termostat też jest dobry bo temperatura wewnatrz lodówki jest prawidłowa i zależy od ustawienia termostatu. Przy kilkugodzinnej pracy agregatu bez przerw cała tylna ścianka powinna być oszroniona, a nie jest.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    clivent napisał:
    (...) Następnie sprawdź uszczelki w dzwiach i ewentualna ich wymiana.

Uszczelek w drzwiach sie nie wymienia. Poza tym po 2, 3 latach uszczelki sie na ogół nie niszczą. Na pewno nie w normalnej eksploatacji i nie "same od siebie".

Dodano po 6 [minuty]:

Radek_n napisał:
    Przy kilkugodzinnej pracy agregatu bez przerw cała tylna ścianka powinna być oszroniona, a nie jest.

Wolaj serwis, powinni sie tym zajac. Juz z samego powodu pekniecia tylnej sciany chlodziarki powinni wymienic Ci sprzet. Nie mowiac o tym ze szroni sie tylko czesc parownika (mniejsza niz wczesniej - jak sam zauwazyles).
  • Poziom 14  
    Wcześniej zanim zauważyłem to pęknięcie na tylnej ściance ,szron pojawiał się na około 70% tylnej ścianki. Teraz występuje tylko do około 30% tylnej ścianki i to po kilku godzinach pracy agregatu. Przy ustawieniu termostatu na "3" agregat pracuje 30 minut a przerwa to 50 minut. Temperatura w kuchni wynosi 17 stopni C. Jestem ciekaw tylko czy z serwisu Ardo nie będą próbować reanimować ten złom przy pomocy kleju, do tego napełnienie gazem R134a i szafa gra do końca gwarancji, a pózniej na złom. Do tej pory ciągle coś się psuje. Przy okazji lodówka zaczeła trzaskać i to głośno, ale to normalne...
  • Poziom 14  
    Dzisiaj był serwis Ardo i stwierdził że z lodówką jest wszystko w porządku. To że nierównomiernie i słabiej niż wcześniej chłodzi jest normalne. Jest fragmentami wypaczona tylna ścianka tak że widać idą rurki od parownika ale to w niczym nie przeszkadza bo przecież chłodzi, według ich oczywiście. Tylna ścianka nie jest pęknięta to jest poprostu ślad na plastiku. Serwisant wymienił mi termostat na wszelki wypadek, i z tego co widzę szybciej się wyłącza ale też słabiej chłodzi. Pewnie wstawił mi inny typ termostatu żeby ten złom szybciej się wyłączał, twierdził że wymienił na oryginalny czyli taki jaki był oraz że wymiana na nową chłodziarkę jest niemożliwa bo to nie są usterki tylko objawy zużycia. To normalna praktyka w serwisach autoryzowanych? Gwarancja kończy się 14 maja...
  • Poziom 14  
    Moja znajoma tez miala problem z lodówka firmy ARDO niestety nie wiem jaki model, ale jak wzywala serwis to trwierdzili ze wszystko w porzadku (nieprawidłowość na poczatku polegała na tym ze lodówka słabo mroziła) i tak do końca gwarancji. Po gwarancji wogóle przestała mrozić. Przyjechał inny serwis i stwierdzili że nie ma czynnika chłodzącego. Okazuje sie że cała seria tych lodówek wyszła z wadą fabryczna (tak powiedział serwis) nieszczelny układ chłodzący. Idź do DOBREGO salonu ze sprzętem AGD i usłuszysz to samo. Niektóre sklepy wogóle nie sprowadzają tego sprzęt a inne sprzedają go w niższej cenie.
  • Poziom 14  
    W mojej pewnie też się ulatnia gaz bo chłodzi tylko na górnej części parownika a niżej to tylko zamarza woda. Gość z serwisu stwierdził że wszystko jest ok a to że odkleja się tylna ścianka to całkowicie normalne, ciekawe co według serwisu Ardo jest nienormalne. Zastanawiałem się nawet czy nie "pomóc" temu sprzętowi i przyśpieszyć jego zgon, bo tak podziała góra kilka miesięcy i tego złomu nie będe próbował nawet naprawiać. Co radzicie w tej sytuacji?

Pozdrawiam
  • Poziom 1  
  • Poziom 14  
    A co było nie tak z tą lodówką że na złom? Sprzęt Ardo jest klasą samą w sobie :) Spróbuje jeszcze raz przymusić serwis do wymiany bo inaczej wyląduje na złomowisku a ja będe musiał kupić nową, zresztą już teraz powinna być zezłomowana
  • Poziom 1  
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Radek_n napisał:
    (...) Zastanawiałem się nawet czy nie "pomóc" temu sprzętowi i przyśpieszyć jego zgon, bo tak podziała góra kilka miesięcy i tego złomu nie będe próbował nawet naprawiać. Co radzicie w tej sytuacji?

Pozdrawiam

Dawno temu jak Polar nie uznawal zbyt glosnych sprezarek (wszystko niby bylo OK ale spac w domu nie mozna bylo) to po prostu "spalalo sie" uzwojenie sprezarki ;)
    Mozna to zrobic ze nie ma zadnych sladow ;)

W Twoim przypadku zrobilbym inaczej, sprezarke moga wymienic i dalej masz zlom w domu. Usunalbym calkowicie gaz z lodowki. Trzeba troche wprawy i odpowiedniego sprzetu ale mozna to zrobic ze sladu nie ma (no nie na pierwszy rzut oka, kto sie bedzie przygladal). Nie zrobisz tego samodzielnie, konieczny dobry "magik".
    Nawet jak przyjada i napelnia to robi sie to ponownie, a ponowna ucieczka czynnika o czyms swiadczy przeciez ;)
    Domagaj sie wpisu w karcie gw. co bylo rzeczywiscie robione.
  • Poziom 14  
    Niestety z tym spaleniem agregatu to racja, wymienią na nowy. Serwis już wezwałem ponownie ale najprawdopodobniej przyjadą w ostatnie dni gwarancji. Ostatnio powstało na tynej ściance małe pęknięcie więc może się zlitują i wymienią :)
  • Poziom 1  
  • Poziom 14  
    Serwisant już był i napisał w raporcie że tylna ścianka jest pęknięta i być może wymienią na nową albo ponownie napełnią gazem. Chyba sobie jaja robią że chcą to ponownie napełniać. Odpowiedz z Warszawy ma przyjsc w ciągu 12 dni co zrobią z tym sprzętem.

Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
  • Poziom 14  
    Sprawa na szczescie zakonczyla sie pomyslnie i dostalem nowa chlodziarko­zamrazarke ale typu CO24/12BA­2HE z elektronicznym termostatem. Troche mnie tylko niepokoi dlugi cykl pracy. W temperaturze otoczenia 20°C agregat pracuje 45min a potem nastepuje 1godz przerwy. Przy temperaturze okolo 25° agregat pracuje 1 godz i pozniej okolo 1godz przerwy. Wszystkie pomiary robilem po ustabilizowaniu sie temperatury i bez otwierania drzwi chlodziarki oraz na ustawieniu termostatu na pozycje E (tryb Eco) To normalne?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Byc moze ma to zwiazek z pogietym skraplaczem najprawdopodobniej podczas transportu z ETC. Zobaczylem to po rozpakowaniu. Skraplacz jest zdeformowany w jednym rogu ale nie ma takich zagiec zeby utrudnialo to przeplyw czynnika. Szykuja sie nowe problemy... Na dodatek dostalem pusta karte gwarancyjna bo sprzet doszedl kurierem z glownej siedziby firmy ETC w Warszawie. Moze jestem przeczulony ale parownik szroni rownomiernie na wysokosci 20cm a nizej coraz slabiej powinien chyba caly szronic rownomiernie.