Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka SAMSUNG ML-2165 po wsypaniu nowego tonera drukuje puste strony.

07 Paź 2013 14:34 4158 9
  • Poziom 1  
    Jak w temacie. Drukarka SAMSUNG ML-2165 po wsypaniu nowego tonera drukuje puste strony. Informuje mnie, że toner jest uzupełniony w 100%, czipa wyjąłem zgodnie z zaleceniami (reset licznika stron miałem po kablu USB). Miał ktoś podobny przypadek ?
  • Poziom 21  
    kiepsko zebrana kaseta.
  • Poziom 16  
    Styki w tonerze są tam 2 nie przewodzą, trzeba je nasmarować pastą przewodzącą, tak na 90 % to jest to :)
  • Poziom 24  
    Najpierw sprawdź czy dobrze poskładałeś toner po wsypaniu proszku.
    Nie potrzebna jest pasta przewodząca - to jest ściema.

Proponuję przetrzeć wszystkie styki w tonerze oraz we wnętrzu drukarki

Ewentualnie mogłeś użyć nieodpowiedniego proszku (ale to bym raczej wykluczył)
  • Poziom 11  
    Witam, mam podobny problem. Kupiłam nową kasetę z tonerem i drukarka drukuje puste kartki (Samsungscx 3405). Rozkręciłam nawet kasetę, bo myślałam, że przy wyjmowaniu takiego papieru zabiezpieczającego kasetę (nie wiem jak to się nazywa) tostały jakieś kawałeczki, ale nic nie znalazłam. Skręciłam kasetę i dalej to samo. Znowu rozkręciłam, myślałam, że może jednak coś mi umknęło, ale wszystko wydaje się być w porządu. Dźwięk drukarki nie jest taki czysty zupełnie, coś tam słychać. Proszę o pomoc

Dodano po 1 [godziny] 19 [minuty]:

?
  • Poziom 11  
    Czy w poprzedniej kasecie też tak drukowało - puste kartki?
  • Poziom 14  
    Dokładnie źle złożona kaseta, ale z tego co ja się orientuje to są firmy które się tym zajmują profesjonalnie wiec może zamiast samemu kombinować to lepiej dać komuś zarobić, a nie nabroić a później na forum szukac ratunku.
  • Poziom 11  
    Przykro mi bardzo, ale kaseta była zupełnie nowa włożona, co prawda nie jest oryginalna, ale kupiłam ją ze sklepu internetowego, a rozkręciłam, bo ktoś poradził mi, że może tam została jakaś resztka paperu zabezpieczającego

Dodano po 1 [minuty]:

A jeżeli chodzi o poprzenią kasetę to było ok, potem zepsuł się bęben, dlatego kupiłam nową kasetę
  • Poziom 13  
    Czyli kaseta do wymiany. To, że nowa nic nie znaczy i tak może być wadliwa, możesz wziąć starą kasetę jak masz, włożyć bęben z nowej i jeszcze coś podrukować albo spróbować złożyć z dwóch jedną.
    Nic Ci nie poradzimy bo kto wie gdzie jest problem. Najczęstsza przyczyna to brak styku gdzieś między boczkami, a wałkami. Zobacz czy któraś blaszka nie jest wygięta, brudna luz złamana. łatwo zauważyć, bo te blaszki mają się stykać z wałkami.