Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gorenje WA50140 - Pralka nie realizuje programu.

ja_radek 07 Paź 2013 20:07 2196 2
  • #1 07 Paź 2013 20:07
    ja_radek
    Poziom 10  

Witam. Pralka to Gorenje WA 50140. Ma około 4 lat. Zacznę od tego, że kilka dni temu pralka normalnie się załączyła, leciał program, nagle coś zaśmierdziało i wybiło mi esa. Załączyłem napięcie, pralka dokończyła program. Na drugi dzień pralki w ogóle nie dało się uruchomić. Zdjąłem obudowę - okazało się że śmierdział topiący się plastik z kostek przy płytce programatora. Wyjąłem programator, przeczyściłem styki, wywaliłem kostki, założyłem końcówki na kable. Płytkę posprawdzałem miernikiem czy są połączenia i nie ma zimnych lutów. Diody na płytce zachowują się dość "dziwnie" jak dla mnie. Gdy są wlutowane w układ przepuszczają w obie strony, natomiast wylutowane z układu zachowują się już w porządku. Poskładałem wszystko "do kupy". Teraz pralka załącza się, lecz którykolwiek program wybiorę kręci się tylko raz w prawo, raz w lewo, bądź też załącza grzałkę i tak w kółko. Pralka nie pobiera wody, nie wiruje. Popka sprawdzona "na krótko"- sprawna, zamek również. Proszę o sugestie co jeszcze posprawdzać i jak możnaby usunąć usterkę, ponieważ "fachowcy" w mojej okolicy nie chcą podjąć się naprawy. Z góry dziękuję za każdą pomoc. Pozdrawiam.

0 2
  • #2 09 Paź 2013 09:58
    Gorenje Professional
    Poziom 11  

Witamy, według procedur Gorenje sprawa jest następująca ; każde uszkodzenie modułu zarówno takiego typu o którym piszesz , czyli widoczne, jak również takie, gdzie uszkodzenie jest niewidoczne a zachowanie urządzenia lub autodiagnoza wskazują, że moduł sterujący nie działa prawidłowo jest zawsze kwalifikowane do wymiany tego modułu na nowy.
    Po podaniu kompletnych danych urządzenia możliwy jest zakup tego modułu kontaktując się z Gorenje na adres: sprzedaz_czesci(malpa)gorenje.pl

Pod tym adresem można otrzymać wszystkie niezbędne informacje dotyczące zakupu części.

pozdrawiam.

0
  • #3 10 Paź 2013 18:53
    ja_radek
    Poziom 10  

Pudło. Wystarczyła wymiana wybieraka. Temat rozwiązany, zupełnie mniejszymi kosztami niż proponowałeś.

0