Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LED lub PLAZMA 40-42" 0-2600zł

07 Paź 2013 20:17 3492 23
  • Poziom 21  
    Witam od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu telewizora w dalszej opcji nie jestem zdecydowany.

opcja:

budżet 0-2600zł
    przekątna 40-42"
    LED lub PLAZMA

Telewizor będzie głównie wykorzystywany do oglądania wiadomości i filmów - przyrodniczych itp.

Ale uwzględniam opcję WiFii i smart TV - głównie materiały YT
    Rozmowy video SKYPE
    Odtwarzanie z usb standardowych formatów video jak i tych *.mkv itp, wiadomo o co chodzi
    Mile widziana opcja zwiększenia czcionki napisów, nagrywania USB

Kolory, kontrast, kąty, odświeżanie - kwestia modelu

Po przeszperaniu i przeczytaniu testów na forach wybrałem kilka modeli

Panasonic 42ST60 PLAZMA - brak nagrywania USB, brak korekcji czcionki napisów, duży pobór prądu, (kolory super, płynność)
    Panasonic 42ET60 LED - ponoć przereklamowany, gorsze odzwierciedlenie czerni pomimo matryca IPS, perłowa poświata na ekranie, brak nagrywania usb, problemy z podświetleniem - pionowe wygaszanie, brak ustawienia wielkości czcionki napisów , tnące się menu i oprogramowanie smart tv, problemy z YT, brak obsługi flash playera (po skalibrowaniu kolory ok)
    47PFL 6008 LED matryca 100Hz

Nie sety nie jestem obeznany aktualnie w samsungach (od serii 40c6000)
    za Samsungami przemawia bardzo dobre , płynne oprogramowanie i bezproblemowe odtwarzanie filmów.

Wszyscy znajomi którzy mają Samsungi bardzo je chwalą - ale to modele z przed 2009-20011

Pomijam film anty samsung - nazewnictwo mówi samo za siebie (kondensatory w pobliżu grzejnika ;] )
    Byłem dwa lata sprzedawcą telewizorów nie było problemów z starymi seriami samsunga powiedziałbym ze były lepiej robione niż ówczesne.
    No ale wiadomo czasem wyjdzie jakaś wadliwa seria. Teraz wszyscy tną koszta.

Prosiłbym o polecenie również coś z Samsunga (plazma - led)
    Oraz jakieś dobre konkretne ZA dla modelu który byście mi zaproponowali.

Potrzebuje porządnego kopa motywacyjnego :)

Samsung przemawia mi za obsługa smart TV i bezproblemowym oprogramowaniem.

Oczywiście za priorytet biorę jakość obrazu :]

Z góry dziękuje za polecenie czegoś godnego użytkowania (bez względu na firmę)

Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Witam.

Ja posiadam Samsunga XXes6800 dość fajna maszyna. Za i ... można wiele poczytać.
    Osobiście jedna z wad jest nagrywanie tylko z kanałów cyfrowych, i pilot który po ciemku z jednej i z 2 strony wyglada podobnie.:)

Co do Skype hmmm troszkę kosztuje kamera a bez niej teoretycznie się nie uruchomi.
  • Poziom 24  
    AoT_Hunter_PL napisał:

Odtwarzanie z usb standardowych formatów video jak i tych *.mkv itp, wiadomo o co chodzi
    ...
    Panasonic 42ST60 PLAZMA - brak nagrywania USB, brak korekcji czcionki napisów, duży pobór prądu, (kolory super, płynność)

Odtwarzanie z USB ze wszystkimi funkcjami dostaniesz z zewnętrznego odtwarzacza kosztującego 100zł. Dla paru głupich funkcji, chcesz poświęcić mocno jakość obrazu ?
    Nie rozumiem takiego podejścia. I czy około 100W to duży pobór prądu ?
  • Poziom 21  
    petrus napisał:
    AoT_Hunter_PL napisał:

...

Odtwarzanie z USB ze wszystkimi funkcjami dostaniesz z zewnętrznego odtwarzacza kosztującego 100zł. Dla paru głupich funkcji, chcesz poświęcić mocno jakość obrazu ?
    Nie rozumiem takiego podejścia. I czy około 100W to duży pobór prądu ?

Odpowiedź w moim poście:

AoT_Hunter_PL napisał:

Potrzebuje porządnego kopa motywacyjnego :)

Samsung przemawia mi za obsługa smart TV i bezproblemowym oprogramowaniem.

Oczywiście za priorytet biorę jakość obrazu :]

Z góry dziękuje za polecenie czegoś godnego użytkowania (bez względu na firmę)

• Poziom 25  
    Szukając TV zajrzałem na promocję w euro, jest w niezłej cenie LG 42LA660S i Sony KDL-42W655A, daje linki: http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-42la660s.bhtml, http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-42w655a.bhtml. W LG są bardzo dobre kolorki ze względu na panel jaki tam zastosowano + wywindowana ostrość przy dynamicznych scenach MCI400, będzie dobry obraz. Sony ma ciekawe rozwiązanie z mocowanie TV. Oba mają MHL (super sprawa jak ktoś ma urządzenie mobilne, najlepiej tej samej marki). Plazm nie przeglądałem, ja bym tutaj lcdeka brał.
  • Poziom 1  
  • Poziom 21  
    A możesz mi cos więcej napisać o plaźmie ST60 i jej realnym zużyciu energii (42").

Oraz działaniu YT na ET60

Żadnego jeszcze nie testowałem jutro postaram się pogrzebać w sklepach.

A alternatywnie jaki model samsunga kolega by polecił >?
    pomijając ich awaryjność, chodzi mi modelowo który koledze jest najbliższy może nie ideały ale dobrego sprzętu :0

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    i jej realnym zużyciu energii (42").

Już czytałem pobieżnie otwarty test tego modelu ale nie doczytałem o zużyciu energii.
  • Poziom 1  
  • Poziom 21  
    z 5-6 dziennie po pracy
  • Poziom 1  
  • Poziom 21  
    Właśnie jestem po zakupie plazmy Panasa 42ST60

Tak jak kolega powyżej napisał jakość obrazu bardzo fajna, nawet w nasłonecznionym pokoju daje rade, filmy i tv naziemną ogląda się przyjemnie.

Na razie z wad które ja osobiście zauważyłem to:

- mulenie oprogramowanie (szybka próba przełączania kanałów, przejścia pomiędzy aplikacjami, no yt tez potrafi przymulić mogliby dać opcje wyświetlania wg listy itp)

- brak mi zaawansowanych ustawień ręcznego skalowania obrazu np jak wyświetla obraz SD aby go nieco zmniejszyć

- wydaje mi się że YT nie ma opcji odgrywania filmów w HD (jest taka opcja ale nie da się jej załączyć) - przez co widać pixeloze

- skype jest komercyjnie zblokowany nie można zadzwonić ani odebrać połączenia bez podpiętej kamery :)

Na szczęście wady są z winy oprogramowania więc z biegiem czasu może coś się poprawi itp.

Poza tym jestem bardzo zadowolony z telewizora i będę się przymierzał do kalibracji obrazu.

Fajnie działa funkcja parowania TV z laptopem czy Kom i sterowanie treścią multimediów.

Mam pytanie do kolegi LOCOLOCO , który nakierował mnie na bardzo dobry zakup czy mógłby mi podać jakieś namiary gdzie sobie poczytać i jak skalibrować kolory :)

Pozdrawiam i więcej grzechów nie pamiętam ;]
  • Poziom 1  
  • Poziom 21  
    Poszło PW

Pozdrawiam
  • Poziom 1  
  • Poziom 21  
    teraz poszło wcześniej posłałem @email

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    AoT_Hunter_PL napisał:
    Właśnie jestem po zakupie plazmy Panasa 42ST60]

Witam kolegę :)

Ja jestem jeszcze przed wyborem...
    Mocno zastanawiam się nad tą plazmą Panasa.

Czy ma ona SMART ?
    Jakie aplikacje ma zainstalowane?
    Czy przeglądarka internetowa obsługuje flash'a?

Pozdrawiam
    Mirek
  • Poziom 8  
    Telewizor ma smarta, czyli masz przeglądarkę z obsługą flash'a, iple, iplexa, tvn player, yt i wiele innych jest tego dosyć sporo.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    witajcie,

A jak się ma model TX-P42ST60E do starszej serii TX-P42GT50E?
    Można jeszcze kupić GT50E...
    Czy starsza seria ma również SMART'a ?

Pozdrawiam
    MIrek
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    >Panasonic ST60

Dowiedziałem się z serwisu Panasonica, że plazma ST60 nie obsługuje flasha w przeglądarce:
    "dziękujemy za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Panasonic.
    Uprzejmie informujemy, że modele z 50-tką na końcu pochodzą z produkcji z 2012 r. - 60-tka oznacze produkcje 2013.
    Gt50 a GT60 - model starszy podbicie elektroniczne do 2500 hz - gt60 do 3000Hz, kontrast - 5,5 mln:1.
    Oba posiadające funkcje viera smart oraz opcje 3d (efekt 3D aktywny), dodatkowo opcje nagrywania na urządzenie zewnętrzne.
    GT60 - posiada jedno usb 3.0
    Oba posiadają tuner satelitarny
    GT60 - posiada opcje rozpoznawania głosu i przewodnika głosowego.

GT60 a ST60
    GT60 posiada tuner dvb-s oraz wspracie dla Adobe flash playera w przeglądarce internetowej, ST60 - nie

Gt50 również należy do kategorii smart viera i posiada dlna

St60 (plasma) i Et60 (lcd/led) są określane jako smart i posiadają opcję dlna. (oba nie mają wsparcia dla FLASHA w przeglądarce internetowej)"
  • Poziom 1