Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowa seria mikrokontrolerów L13 od firmy Renesas

jacu007 07 Oct 2013 20:41 1782 1
 • Nowa seria mikrokontrolerów L13 od firmy Renesas Firma Renesas zaprezentowała nową grupę mikrokontrolerów RL78/L13. Seria L13 rozszerza rodzinę mikrokontrolerów RL78, uzupełniając ją o produkty z możliwością obsługi wyświetlaczy LCD z maksymalnie 384 segmentami. Nowa seria mikrokontrolerów jest przy tym również bardzo oszczędna, jeżeli chodzi o zużycie energii. Mikrokontrolery oferowane są w obudowach QFN o 64- lub 80-wyprowadzeniach, przez co doskonale sprawdzą się w obsłudze właśnie dużych wyświetlaczy wymaganych coraz częściej w najnowszej generacji sprzętu medycznego czy przemysłowego.

  Dodatkowe funkcje o które wzbogaciła się nowa seria L13 w porównaniu do poprzedniej L12 obejmują min.:

  • Precyzyjny zegar czasu rzeczywistego RTC, który można wykorzystać do zapisu znaczników czasowych podczas pracy z aplikacjami pomiarowymi;
  • Komparatory napięcia;
  • Wielofunkcyjne timery obsługujące modulację szerokości impulsów (PWM) w czasie rzeczywistym, przeznaczone do obsługi aplikacji sterujących ogrzewaniem indukcyjnym (IH).

  „Nowe mikrokontrolery z rodziny RL78, oferują najbardziej oszczędne sterowanie wyświetlaczami LCD, w porównaniu do konkurencyjnych MCU”, powiedział przedstawiciel producenta. „Dzięki wykorzystaniu przez sterownik LCD mikrokontrolera Renesas, metody wykorzystującej kondensatory, pobiera on tylko 0,6µA przy wysterowanym LCD, to jest połowę mniej niż to ma miejsce w przypadku standardowych dzielników rezystancyjnych. Przekłada się to oczywiście na wydłużenie pracy urządzeń zasilanych bateryjnie.”

  Nowa seria mikrokontrolerów RL78/L13 składa się z grupy 24 modeli z pamięciami flash o pojemnościach od 16 kB do 128 kB.

  Źródło:
  http://www.electropages.com/2013/10/msc-latest-microcontrollers-offer-industrys-highest-segment-count-lcd-controller/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  jacu007
  Level 22  
  Offline 
  Has specialization in: systemy mikroprocesorowe, raspberry pi
  jacu007 wrote 688 posts with rating 79. Live in city Dąbrowa Górnicza. Been with us since 2007 year.
 • #2
  tata30
  Level 12  
  Taak....to prawdziwy renesans wśród procesorów firmy Renesas.... :D