Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

1 z 3: 37" Samsung UE37ES6100, LG 37LS570S czy LG 37LM620S

kr1s_85 07 Oct 2013 21:51 1911 5
    kr1s_85
    Level 9  
    Cześć,

Planuję kupić telewizor, a moje najważniejsze kryterium jest chyba dość nietypowe - jest nim szerokość wnęki meblościanki (~86cm), w której ów telewizor na jakiś czas (rok - 2 lata - 4 lata?) pozostanie. Mieszkam z rodzicami i dopóki się nie wyprowadzę, chcę kupić telewizor do ich pokoju, 37", żebym kiedyś mógł zabrać go ze sobą, a do siebie zabrać 32" od nich, bo tam jest trochę za mały, natomiast w moim obecnym pokoju 37" będzie za duże, bo szafka pod telewizor jest zbyt blisko kanapy.

Do rzeczy:
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 5x4,5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3osób
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost, ale kolejne osoby powyżej 2 będą oglądać bokiem.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Tak. Okno od zachodu. Telewizor stoi bokiem do okna
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE32D4000
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Full HD, odtwarzanie DivX, opcjonalnie WiFi i Smart TV
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowy
    10 .Jakie urządzenia? Nic na stałe, okazjonalnie Pen Drive USB lub komputera przez HDMI
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-8h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Matową
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Informacyjne, seriale, sport, w tej kolejności
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Chcę mieć taką możliwość
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
    16. Preferencje co do marki? Brak
    17. Preferencje co do wielkości? Koniecznie 37"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? -
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000PLN
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie

Znalazłem tylko 3 telewizory 37" spełniające wymóg szerokości:
    1. http://www.saturn.pl/telewizor-samsung-ue37es6100,id-291637
    2. http://www.saturn.pl/telewizor-lg-37ls570s,id-283049
    3. http://www.mixelectronics.pl/lg-37lm620s-69951

Nie znam się na telewizorach, więc każdy głos będzie dla mnie niemalże oświeceniem. :)
    jacekRCA
    Level 25  
    Patrząc po sklepach, np w euro kupisz tylko LG w takim rozmiarze aktualnie, konkretnie LG 37LN540B , LG 37LS5600 i LG 37LS570S. Przy czym ten ostatni to smart TV i mieści Ci się w budżecie. Można też dokupić sobie moduł smart TV. W saturnie dostaniesz jeszcze UE37D5000 od Samsunga.
    kr1s_85
    Level 9  
    @jacekRCA mam wrażenie, że nie widziałeś moich linków z samego dołu posta. podałem egzemplarze, które chciałem poddać pod dyskusję. wiem o LG 37LN540B, ale on wydawał mi się już trochę starszym modelem, jest tylko HD Ready, no i nie ma smart TV, a ja za parę lat chcę z tego korzystać, bo telewizora raczej nowego nie kupię.

@LOCOLOCO niestety żaden z tych telewizorów nie spełnia podstawowego kryterium - max 86cm szerokości, czyli szerokość wnęki

Proszę, spróbujcie się odnieść do zaproponowanych przeze mnie telewizorów. Domyślam się, że spośród dwóch LG ten o nieznacznie wyższym modelu będzie przez was wybierany. Jeśli to prawda, to prosiłbym, żebyście skupili się na porównaniu Samsunga z LG.

Dzieki
    User removed account
    Level 1  
    d-t-x
    Level 21  
    Bierz Samsunga 6100. Sam takiego posiadam, jestem bardzo zadowolony.