Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 64, INT-RX-S a garaż - Jaku ustawić typ wejścia?

07 Paź 2013 22:06 4878 5
  • Poziom 10  
    Witam forumowiczów.
    Proszę o pomoc, gdyż szukałem na forum wiele tematów ale o takim problemie nie znalazłem. Są podobne np. Garaż i kontaktron, czy Expander INT-RX-S i strefy.

Opiszę problem.
    Do zaprogramowanej centrali Integra 64 podłączyłem Expander INT-RX-S do magistrali ekspanderów i zaprogramowałem do niego 3 piloty. Wszystko celem otwierania i zamykania bramy garażowej z automatycznym rozbrojeniem strefy: GARAŻ.
    Wszystko ładnie działało i przekaźnik (Pulsar AWZ512) podłączony do wyjścia wysokoprądowego otwiera i zamyka bramę jak trzeba :) Wszystko jednak działo się przy rozbrojonym alarmie. Problem się zaczął gdy uzbroiłem alarm manipulatorem! Wszystkie strefy.
    Stojąc przed zamkniętą bramą garażową, gdzie wewnątrz chroni domu Satel, nacisnąłem zaprogramowany przycisk pilota. Po naciśnięciu, brama zaczęła się otwierać i ... załączył się alarm, co później wydało mi się logiczne, gdyż typ reakcji miałem ustawiony na: ZWYKŁA.

Proszę o pomoc jaki typ reakcji mam ustawić wejścia 25 aby przy uzbrojonym alarm i rozbrajała się dana strefa (GARAŻ) nie wywołując alarmu, jednocześnie podając +12V na wyjście wysokoprądowe.

Poniżej zrzuty:

Z góry dziękuję za pomoc.
  • OptexOptex

• Poziom 43  
    Ustaw typ reakcji na 82 Zał/Wył.czuwanie .
  • OptexOptex
  • Poziom 32  
    Lepiej jest jak sterowanie otwiera i zamyka garaż oraz blokuje na zaprogramowany czas czujnik w garażu ale !! rozbrojenie systemu trzeba wykonać dodatkowo z klawiatury.tak jest bezpieczniej.A linia pilota powinna być ustawiona jako "bez akcji alarmowej" tylko jako sterująca.
  • Poziom 10  
    Dziękuję Panom za odpowiedź.
    Obydwie wersje przetestuję, ale nie do końca rozumiem co napisał p. "humek", tzn chodzi o linię pilota, że powinna być ustawiona jako "bez akcji alarmowej"? Co rozumie Pan przez linię pilota?
    W edycji pilotów nic takiego nie ma, czy to ustawić w edycji wyjścia? Ale też gdzie?

Będę wdzięczny za odpowiedź, bądź jakiś zrzut ekranu.
  • Poziom 20  
    Wybierasz na wejściu 25 czyli przycisk pilota 47.bez akcji alarmowej naruszenie odnotowane będzie w log-u, ale syrena "nie zawyje" ale rozbrojenie to już z klawiatury normalnie nie polecam z pilota tego robić.Będzie tylko otwierać i zamykać bramę.

Pozdrawiam
    MariuszX49
  • Poziom 10  
    Dziękuję Bardzo Panowie.

Typ reakcji 82 działa wyśmienicie. To jest to o co mi chodziło. Przetestowane, sprawdzone. Dziś wypróbuję opcję z typem reakcji 47.

Mogę spokojnie zamknąć wątek.
    Dziękuję.