Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra - Swiatlo stopu nie dziala z prawej strony

07 Paź 2013 22:28 6081 6
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich

Jestem posiadaczem Opla Astra H 2007 desing

Niedawno spalila mi sie zarowka tylnych swiatel po wymianie na nowa,chodzila okolo godziny i przestala dzialac, wymienilem na nowa ale i tak nie dzialala
    po inwestygacji stwierdzilem ze do lampy nie dochodzi napiecie 12V
    sprawdzilem wszystkie bezpieczniki i przejscie pomiedzy kablami ,jednak do niczego nie doszedlem.

Czy ktos z kolegow mial podobny problem ?? jesli tak..
    bardzo prosze o pomoc

rowniez dolaczam rysunki instalacji do lepszego zrozumiena
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 31  
    Przejście na kablach sprawdzałeś, po rozłączeniu, omomierzem, czy bezpośrednio na "żywym organizmie"?
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 10  
    Witam Przejscia sprawdzilem z modulu Rec z kostki xr1 do lampy _( kabel zolty czarny)

sprawdzilem woltomierzem na funkcji dioda - przejscie

nastepnie z Rec z kostki xr5 do nastepnej kostki x1 pod kierownica przejscie jest

Dodano po 3 [godziny] 40 [minuty]:

po odlaczeniu kostki od lampy
  • Poziom 31  
    Sprawdź woltomierzem bez rozłączania wtyczek.
  • Poziom 10  
    Sprawdzone w lewej jest 12v w prawej jest 0v
  • Poziom 23  
    Zainwestuj w chińskiego op-com'a to niestety podstawa w tym samochodach, powinien pokazać czy komp widzi zwarcie-rozwarcie na tym obwodzie i można sobie włączać-wyłączać dowolnie każdy obwód z kompa.
    Czy pozycyjne działa, bo przynajmniej w kombi pozycja-stop jest na wspólnym żarniku jednej żarówki 21W sterowanej pwm'em.
  • Poziom 10  
    Mam op coma nawet podlaczylem tech2 widzi 3 problemy w rec niewiem jak wylaczyc obwody ?? Jesli mozna jakies wskazowki to bede wdzieczny. Sa 2 zarowki postojowe jeda jest ok 2 tam gdzie jest stop jest martwa. Zaczynam myslec ze to ten rec ma jakis problem. Postaram sie go wykrecic i rozebrac.. czy ktos kiedys z was rozebral ten rec??

Dodano po 2 [minuty]:

Mam op coma nawet podlaczylem tech2 widzi 3 problemy w rec niewiem jak wylaczyc obwody ?? Jesli mozna jakies wskazowki to bede wdzieczny. Sa 2 zarowki postojowe jeda jest ok 2 tam gdzie jest stop jest martwa. Zaczynam myslec ze to ten rec ma jakis problem. Postaram sie go wykrecic i rozebrac.. czy ktos kiedys z was rozebral ten rec??