Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PEIYING PY9909 odtwarzanie muzyki przy włączonej AutoMapie

07 Paź 2013 22:54 19581 26
  • Poziom 8  
    Witam
    Zakupiłam PEIYING PY9909 i mam kilka pytań co do niego... Żeby nie było instrukcje załączoną przeczytałam kilka razy... ale moich problemów nie rozwiązuje... Np. Chciałabym mieć uruchomioną AutoMape ale żeby w tle grało radio bądź muzyka z usb... Jak to zrobić? W drugą stronę działa tzn. radio gra i na ekranie radio a w tle Krzysztof ostrzega o radarach.. Wolałabym jednak widzieć mapę.. Jeżeli ktoś ma rozwiązanie bardzo proszę o radę, szukałam jakiś informacji na innych forach i nic... :(
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Przy słuchaniu radia (bądź mp3) przytrzymanie przycisku M (mode) powinno uruchomić nawigację na ekranie.
  • Poziom 8  
    Bardzo, bardzo dziękuje :) zadziałało :)
    Ale mam jeszcze jeden problem odbiegający od tego w temacie... może tez uda się cos zaradzić albo poradzić.
    PEIYING PY9909 ma opcje odtwarzania filmów, według instrukcji odtwarza prawie każdy format., ale nawet z AVI ma problem, wybiórczo odtwarza 1 film na około 10 (i pisze ze mu format nie odpowiada) i jeszcze ani razu mu się nie zdarzyło pociągnąć filmu do końca, raz przerywa po 20 minutach raz po 30...??? przeglądałam filmy patrzyłam na formaty, na wielkość i kompletnie do niczego nie doszłam nie wiem jak to ugryźć... ?? I jeżeli jesteśmy już przy tematyce filmy na PEIYING PY9909 to czy da się jak już jakiś się uruchomi przewinąć film?? Przy utworach muzycznych nie ma problemu paluszkiem przesuwam suwak gdzie puszcze tam gra, a film przesuwam paluszkiem puszczam a ten "resetuje" mi film i puszcza od samego początku...
  • Pomocny post

Poziom 43  
    To, że odtwarza prawie każdy format ma tu drugorzędne znaczenie, pytanie czy film nie musi być skompresowany w rozdzielczości dopasowanej do rozmiarów ekranu (np.480x800), miałem podobny problem w jakieś Canvie. Jeżeli chodzi o przewijanie filmów to może być ono realizowane np. tylko za pomocą pilota i dedykowanych klawiszy.
  • Poziom 8  
    A jak i czym skompresować taki film??
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Są dostępne różne programy, np.WinAvi Video Converter.
  • Poziom 8  
    Ok będę próbować :) Dzięki bardzo !
  • Poziom 2  
    Podasz mi link do mapy do tego radyjka?
  • Poziom 9  
    Witam!
    Mam pytanie, zastanawiam się nad zakupem takiego odtwarzacza, ale zasadnicze pytanie, czy on każdorazowo po włączeniu otwiera wyświetlacz ? czy można go tak ustawić,ze będzie cały czas otwarty ?
    czy może da się go obsługiwać bez otwierania ? do słuchania samej muzuki z np karty sd
    Pozdrawiam!
  • Poziom 2  
    Krótkotrwałe wciśnięcie przycisku power wysuwa bądź chowa ekran. Żeby po wyłączeniu radia monitor pozostał wysunięty musiałbyś całkowicie zdjąć napięcie zasilające na obydwu przewodach, ale radio w tym przypadku wróci do nastawów fabrycznych.

Dodano po 1 [minuty]:

Czy może ktoś podać link do jakiejś aktualnej, działającej mapy?
  • Poziom 8  
    Witam.
    Przymierzam się do zakupu takiego radia, chcę wymienić za fabryczne.
    Mam kilka pytań :
    Czy moc radia nie jest za słaba ??
    Czy do działania nawigacji nie jest potrzebny żaden moduł GPS ??
    Czy polecacie to radyjko ??
  • Poziom 9  
    Witam, jeśli chodzi o moc ja wygłuszyłem drzwi matami, wstawiłem głośniczki z gwizdkami ( średniej jakości ) i jak dla mnie jest wystarczająco. Ewentualnie mały sub dla wzmocnienia basów. Odnośnie GPS-u wszystko jest już w radiu. Wkładasz kartę pamięci z programem i jest ok. Na tym radyjku testowałem Mapa map, Auto mapę i Navigon-a który najbardziej przypadł mi do gustu. Czy polecił bym radyjko? Oczywiście. Poza muzą, radiem, filmami czy TV mam zamiar przetestować na nim moduł ELM 327 pod BT pozwalający odczyt wielu parametrów samochodu w czasie rzeczywistym.
  • Poziom 8  
    A posiadasz jakiś wzmacniacz do tego zestawu ??
    Ja mam fabryczne głośniki dosyć dobre 9 + 1 i nie wiem czy poradzi sobie to radio :( A bardzo kusi mnie swoimi możliwościami. A chciałbym coś na podobnym poziomie jak radio fabryczne.
  • Poziom 2  
    Chrysler Voyager z fabrycznymi głośnikami (8szt.) daje lepiej niż JVC. Filmy z pena np. Gwiezdne wojny są odtwarzane jak w 5.1. Zestaw głośnomówiący średni. Szukam mapy, poza tym polecam. Antena do DTV przyklejona do przedniej szyby daje całkiem niezłe wyniki. Trzeba tylko pamiętać, żeby niewykorzystana część kabla antenowego nie była zwinięta jak fabrycznie lecz luźno, chaotycznie rozrzucona w głębi kieszeni radia
  • Poziom 9  
    miichaaell - wzmacniacz mam podłączony mały 200W pod oryginalnego suba, gdyby głośniki w drzwiach były by lepsze prawdopodobnie sub by był nie potrzebny.
  • Poziom 27  
    Koledzy ja podepnę się pod temat z pytankiem, czy jeśli ekran jest schowany i wbiję wsteczny bieg to wysunie się on automatycznie i wyświetli obraz z kamery ?
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich!
    Posiadam Peiying PY9909 i ogólnie jestem bardzo zadowolona z jego zakupu. Ale mam takie ALE odnosnie wbudowanego podświetlenia w gniezdzie USB- czy moze wie ktoś czy jest możliwosć jego wyłączenia???
  • Poziom 10  
    Raczej tego nie wyłączysz nie ingerując w radiu ale można w jakiś sposób to zasłonić. Też o tym myślałem np. od środka przykrywkę okleić czarną taśmą izolacyjną.
  • Poziom 10  
    Mam model 9907 i nie może złapać gps. Jaki wy macie ustawiony Com w ustawieniach gps?
  • Poziom 2  
    Dzięki za taśmowy patent;) Nie przeszkadza mi,ze w ogóle świeci to gniazdo usb ale konkretnie chodzi,żeby po wyłączeniu radia ta diodka nie czerpała prądu z akumulatora (po 1,5 tygodnia nieużywania auta akumulator rozładował się),wskazuje na tą właśnie DIODĘ,bo nie ma problemu z ładowaniem ani z akumulatorem.
    Ingerować....hmm myślę,że w tym przypadku można dopiero po wygaśnięciu gwarancji - odłączając od środka to niedopracowane światełko.....
  • Poziom 9  
    Mam pytanko. Czy to tylko u mnie odtwarzanie mp3 z karty SD działa... dziwnie? Pliki w folderze idą po kolei, ale foldery wybiera dziwnie - tzn odnoszę wrażenie, że do tyłu. Względnie potem zaczyna nieco szaleć, zastanawiam się, czy nie wg daty modyfikacji plików. W sumie podobnie zachowywały się wcześniej kupione transmitery, ale nie sądziłem, że w "lepszym" jednak urządzeniu, nadal będzie taki smutny babol.
    Brakuje mi opcji przechodzenia po folderach bez otwierania ekranu, przecież mogli to przypisać do przycisków 5/6 w wariancie zwiniętego monitora.

Ekran z tego co zaobserwowałem zapamiętuje, czy ma być wysunięty czy nie.

Co do podświetlenia USB, to u mnie wyjęcie kluczyka odcina zupełnie zasilanie z radia i rzeczone gniazdo nie świeci się. Może lepiej iść w tym kierunku?
  • Poziom 13  
    Ja też zauważyłem , ze podczas jazdy z nawigacją AM jest ok od pierwszego uruchomienia po zapłonie. Po postoju jak ekran się zamknie i ponownie otworzy a radio załącznik to AM ma problemy z dalszym działaniem. Najlepiej AM off i ponownie on. Też to zauważyliście u siebie ?
  • Poziom 10  
    U mnie jest ok zarowno z AM jak i TomTom
    Automapa 6.18.

Mnie natomiast denerwuje brak RDSu na otwartym elranie tylko czestotliwosc radia.

Na zamknietym ekranie natomiast slabo podswietla maly ekran :(
    W dzien nic nie widac a wieczorem trzeba sie dobrze przypatrzec by cos odczytac :(

Podswietlenie mam ustawione na czerwone
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam pytanko.
    Na allegro kupiłem to radio , gościu pisał że ,radio działa w 100% ,no ale niestety nie jest tak ,gdyż mam brak podświetlania w panelu przednim,na ekranie brak podświetlania gps,sd,tunera tv,bt,ogólnie mam tylko radio , i teraz pytanko czy jest jakaś możliwość naprawienia tego.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Kolego juniorex01 mam tak samo, co więcej stało się to stosunkowo nie dawno... i samo ... tak że dołączam się do pytania