Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony i STV9379. Wąska pozioma linia. Linie na ciemnym tle.

Jurgen40 16 Mar 2005 20:49 1428 5
  • #1 16 Mar 2005 20:49
    Jurgen40
    Poziom 16  

KVM2171 ch.BE-4A -wąska pozioma linia . Wymieniłem spalony R814 ( 0,47R) , profilaktycznie elektrolity w pionie . Po włączeniu- od góry do połowy jakieś linie na ciemnym tle a dolna połówka z obrazem . Napięcie zasilające +27V na wyjściu STV9379(p.5) 5.7V .Wymieniłem STV i to samo , na 3 ( FB )nodze +26V , a na poprzednim układzie było 0,4V . Sprawdziłem jeszcze rezystory w pionie - wszystkie OK .Wstawiam następnego STV i taki sam objaw . Czyżby wszystkie STV odeszły do krainy wiecznych łowów ? Impulsy V na 1p. są obecne a pionu brak- na wyjściu ok.6V. Skończyły mi się pomysły i STV również .

0 5
  • #2 17 Mar 2005 08:10
    goralandrzej
    Poziom 24  

Czy wymieniłeś elka w otoczniu pionu?

0
  • #3 17 Mar 2005 20:46
    zzhop
    Poziom 15  

Niepiszesz nic[,] jakie jest napięcie na pin6[,] które tu odgrywa kluczową rolę jako napięcie stopnia koncowego i powinno mieć wartość taką samą[,] jak na pin 2. Jego brak lub zaniżona wartość może świadczyć o uszkodzeniu diody D814[,] co sie zdarza żadko[,] ale właśnie ta dioda jest narażona na prąd zwarcia[,] jaki płynie w czasie uszkodzenia układu do momentu przepalenia oporu R814.

0
  • #4 17 Mar 2005 21:12
    stan38
    Poziom 13  

Jurgen40 napisał:
    KVM2171 ch.BE-4A -wąska pozioma linia . Wymieniłem spalony R814 ( 0,47R) , profilaktycznie elektrolity w pionie . Po włączeniu- od góry do połowy jakieś linie na ciemnym tle a dolna połówka z obrazem . Napięcie zasilające +27V na wyjściu STV9379(p.5) 5.7V .Wymieniłem STV i to samo , na 3 ( FB )nodze +26V , a na poprzednim układzie było 0,4V . Sprawdziłem jeszcze rezystory w pionie - wszystkie OK .Wstawiam następnego STV i taki sam objaw . Czyżby wszystkie STV odeszły do krainy wiecznych łowów ? Impulsy V na 1p. są obecne a pionu brak- na wyjściu ok.6V. Skończyły mi się pomysły i STV również .
    Mysle o tym przypadku i moga to byc uszkodzone elementy generatora powrotów c+dioda,ale mozliwe jest tez chyba wadliwe sterowanie,a nawet pamiec.Moze cos sie zapisalo i teraz pada.Wymien pamiec na wszelki wypadek i nie programuj na automacie na zbiorczej bo znowy padnie

0
  • #5 18 Mar 2005 06:24
    Jurgen40
    Poziom 16  

Elki oczywiście wymienione , co zresztą jest napisane w pierwszym poście . Dioda sprawna , napięcia na p.2 i p.6 zgadzają się , dlatego o nich nie pisałem , to są podstawowe rzeczy do sprawdzenia przy uszkodzeniu pionu . O tej pamięci też myślałem ponieważ czytałem posty na temat tego chassis i wiem , że jej uszkodzenie może powodować różne dziwne objawy . Spróbuję ją podmienić .

0
  • #6 18 Gru 2006 14:26
    stan38
    Poziom 13  

Jurgen40 napisał:

To żę są impulsy v to jeszcze za mało Muszą być one wzalemnie przesunięte w czasie.Proponuję wymienić pamięć lub przekasowac,a następnie odciąć klawisz

Patrz na datę. Myślisz że ktoś czekał na twoją poradę blisko dwa lata ? [obcy7]

0