Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vitopend 100 - Cykliczny spadek ciśnienia na barometrze

07 Paź 2013 23:57 4449 5
 • Poziom 2  
  Witam wszystkich serdecznie.
  Jestem wieloletnim użytkownikiem Vitpend 100 i do tego zadowolonym z tego pieca. Przez dziesięc lat eksploatacji wymieniałem raz termostat i raz jeden coś jeszcze. Od miesiąca jednak spada bez powodu (?) ciśnienie na barometrze i muszę dopuszczać regularnie wody co 3-4 dni do poziomu ok. 2 bar, które w przeciągu tego czasu spada do zera. Obecnie używam tylko pieca do grzania wody, c.o. nie załączam, bo w domu mam ciepło.
  Jak usunąc samodzielnie tę usterkę?
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  Sprawdzić szczelność instalacji co, sprawdzić ciśnienie w naczyniu przeponowym w piecu.
 • Poziom 2  
  Dziękuję bardzo za wskazówki. Szczelność instalacji gwarantowana, ale jak sprawdzić ciśnienie w naczyniu przeponowym w piecu i na jakim poziomie winno się ono kształtować?
 • Pomocny post
  VIP Zasłużony dla elektroda
  W kotle znajduje się czerwony zbiornik. Na górze tegoż zbiornika znajdziesz zaworek. Jet to zwykły wentyl samochodowy. Odkręć zaślepkę i zmierz ciśnienie w naczyniu za pomocą manometry do kół. Jeżeli pojawi się woda po wciśnięciu wentyla, to oznaka uszkodzenia przepony. Ciśnienie w naczyniu powinno wynosić od 1 do 1,5 bar. To taki standard ale ustawia się je pod konkretną instalację. I jeszcze taki drobiazg... Ciśnienie w naczyniu trzeba mierzyć na wyłączonym, odciętym od instalacji i opróżnionym z wody kotle.
 • Poziom 2  
  Zbiornik znalazłem, ale wentyla za skarby... A jednak udało się go zlokalizować w pozycji godz. "2" pod osłoną-wspornikiem blaszanym przykręcanym pod rurą wydechową. Wystarczyło wdmuchnąć trochę powietrza do poziomu 1.2 bara i wszystko działa. Hurra!
  Dziękuję za pomoc!
 • Poziom 10  
  Witam. Chciałbym odswiezyc temat cisnienia. W moim piecu spada cisnienie po czym dolewam wody i znowu spada. Dopompowalem powietrza do naczynia przeponowego, pozniej zmieniłem wentyl i nadal dzieje sie tak samo. Po kilku uzupelnieniach wody cisnienie skacze tzn. jak piec zimny to spada do zera a jak sie nagrzeje to ponad 2,5 bara. Czy to oznacza ze naczynie do wymiany? czy moze szukac gdzieś indziej.