Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kilka komputerów - wszystkie działają nieprawidłowo

maidan 08 Paź 2013 01:22 690 2
  • #1 08 Paź 2013 01:22
    maidan
    Poziom 11  

Witam serdecznie - zamieściłem w dziale zasilacze ponieważ wydaje mi się że problem leży w zasilaniu (ewentualnie proszę o przeniesienie)
    W firmie mam podłączone 5 sztuk komputerów i są dni kiedy wszystkie działają nieprawidłowo tzn w jednych nie działa mysz w innych klawiatura w innych karta sieciowa, komputery się restartują i nie da się na nich pracować.
    a przychodzi inny dzień i wszystko na wszystkich komputerach jest ok.
    1. Oczywiście przepinałem klawiatury, myszy itd.
    2. przeskanowałem komputery trzema programami antywirusowymi , sprawdziłem pliki startowe, aktywne procesy itd - wszystko jest ok
    3.zasilanie z sieci - zmierzyłem multimetrem napięcie zasilania - jest ok, częstotliwość (w multimetrze wyświetla mi przy pomiarze napięcia zmiennego - nie wiem na ile jest to wiarygodne) - jest ok
    4. przepinałem do różnych gniazdek, z listwą, bez listwy - nic nie pomaga
    I dzisiaj stało się coś co nie potrafię zrozumieć - pracuję sobie na laptopie korzystając z baterii i w momencie podłączenia laptopa do sieci - laptop zaczyna wariować !
    Co chcę jeszcze zrobić - sprawdzić przewody zerujące, może powinienem pożyczyć jakiś oscyloskop.
    Wszystkie pomysły mile widziane -:)
    pozdrawiam

0 2
  • Sklep HeluKabel
  • #2 08 Paź 2013 01:35
    Grzegorz740
    Poziom 29  

Podaj pełną specyfikację komputerów. Bo tak jest ciężko coś wywnioskować i ewentualnie doradzić :). A tak po za tym to mierzyłeś napięcia na zasilaczach , czy są w normie ATX ?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 08 Paź 2013 01:41
    Januszf777
    Poziom 27  

Witaj.
    Skoro masz pięć jednostek w sieci to ujawnij jak są połączone (byle dokładnie) i tak jak kolega Grzegorz740 pisał: "Podaj pełną specyfikację komputerów" wraz z systemami operacyjnymi i wszelkimi dodatkami do nich.

0